Seydikemerde Alevlere Karşı Seferberlik Sürüyor

Seydikemer'in Çökek Mahallesi'nde dün akşam çıkan orman yangınını Seydikemer Belediyesi, Seydikemer Orman İşletme Müdürlüğü, Devlet Su İşleri, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve çevre belediyelerden gelen yangın söndürme ekipleriyle gönüllü vatandaşlar insanüstü bir gayretle söndürmeye çalışıyor.

PAYLAŞ
Seydikemerde Alevlere Karşı Seferberlik Sürüyor
Seydikemer’in Çökek Mahallesi’nde dün akşam çıkan orman yangınını Seydikemer Belediyesi, Seydikemer Orman İşletme Müdürlüğü, Devlet Su İşleri, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve çevre belediyelerden gelen yangın söndürme ekipleriyle gönüllü vatandaşlar insanüstü bir gayretle söndürmeye çalışıyor.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Emrullah Gök

Seydikemer’in Çökek Mahallesi’nde dün akşam çıkan orman yangını kontrol altına alındıktan sonra bugün sabah saatlerinde rüzgârında etkisiyle tekrar alevlendi. Yangının etkisini arttırması üzerine Çökek Mahallesi tahliye edilmeye başlandı. Yangına Seydikemer Belediyesi, Seydikemer Orman İşletme Müdürlüğü, Devlet Su İşleri, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve çevre belediyelerden gelen yangın söndürme ekipleriyle müdahale ediliyor. Rüzgârın yön değiştirmesiyle zaman zaman aniden yükselen alevlere karşı canla başla çalışan ekiplere, vatandaşlar ve bölgede bulunan beton firmaları da destek veriyor. Âdete bir seferberliğin hâkim olduğu Çökek Yangınına helikopterle de destek sağlanıyor. 
Yangınla ilgili açıklamada bulunan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, “Dün akşam Çökek mahallesinde çıkan yangın maalesef bugün gün boyu devam etti. Dere Mahallemize sıçramak üzereyken, yangına müdahale eden ekiplerimizce önlendi. Yangın devam ediyor ama büyük ölçüde bu akşam çalışmasıyla büyük bir bölümü kontrol altına alınacaktır. Tek sevindiren tarafı can ve mal kaybımız yok. Tabi ki burada da Arifler Mahallesi ve Kabaağaç Mahallesinde de olduğu gibi canla başla vatandalar çalışıyor. Seferberlik gibi herkes çalışıyor. Beton firmalarının hepsine ben teşekkür ediyorum. Mikserlerin hepsi bu bölgede. Hiç durmadan çalıştılar. Allah razı olsun. Destek veren herkese teşekkür ediyorum. İnşallah yarın bu yangını da kontrol altına alacağız. 
Soğutma çalışmalarının devam ettiği Arifler Mahallesi’nde de vatandaşların ve ekiplerin nöbette olduğunu belirten Başkan Otgöz; “Şuan sıçrama falan yok. Kontrol altında, takip ediliyor. Çökek Mahallesinde yangın olunca ekiplerimiz bu bölgeye geldi ama orada da kalan vatandaşlarımız ve ekiplerimiz takip ediyor” dedi. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN