SEYDİKEMER KAYMAKAMI GÜNERİ'YE SORUNLARI ANLATTILAR

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, göreve yeni başlayan Seydikemer Kaymakamı Ahmet Güneri'ye Seydikemer'in tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra Seydikemer'in çözüm bekleyen sorunlarından bahsetti. Seydikemer Kaymakamı Ahmet Güneri, Seydikemer'in tarım ve turizm potansiyelinin yüksek bir ilçe olduğuna dikkat çekerek, bu alanlarda yapacakları çalışmalarla tarım ve turizmi daha çok geliştireceklerini kaydetti.

PAYLAŞ

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Karakuş, Mustafa Ali Türkkan, Ramazan Kaynak, Seydikemer İlçe Tarım Müdürü Engin Maraşlı, Seydikemer Sütçüler Birliği Başkanı Turgut Tokmak, Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven ile birlikte bugün göreve başlayan Seydikemer Kaymakamı Ahmet Güneri'ni makamında ziyaret etti. 
Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ziyarette Kaymakam Güneri'ye 'hoşgeldiniz' diyerek çikolata ve çiçek sundu. Ziyarette Başkan Otgöz öncelikle Seydikemer'i tanıtan bir konuşma yaparak ilçenin çözüm bekleyen sorunlarını, yapılması planlanan projeleri anlattı.
Ziyarette kısa bir açıklama yapan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, "Kaymakamımız bugün göreve başladı. Bizde bir hoş geldin ziyaretine geldik. İlçenin problemleri, dertleri ile ilgili konuştuk. İnşallah beraber güzel işler yapacağız. Hayırlı uğurlu olsun dedik. Allah utandırmasın. İnşallah ilçemiz için hayırlı olsun" dedi.

Bingöl'ün Karlıova ilçesinden Seydikemer'e atandığını belirten Seydikemer Kaymakamı Ahmet Güneri, Seydikemer hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. 
Kaymakam Güneri şunları söyledi: "Bugün itibarıyla Sayın Bakan Yardımcımız ve Sayın Valimizin katılımıyla ziyaret gerçekleştirilecek. Seydikemer'de tarıma dayalı İhtisas Sanayi Bölgesi'nin adımları atılıyor. Bu açıdan burada bir alan çalışması yapılacak. Sayın Bakan Yardımcımız ve Valimizi burada misafir edeceğiz. Katılımı yüksek bir toplantı olacak. İnşallah hayırlara vesile olur.

TARIM VE TURİZMİ GELİŞTİRECEK ÇALIŞMALAR YAPILACAK
Seydikemer ilçesinin potansiyelinin yüksek olduğunu düşünüyorum. Bilhassa tarımsal anlamda Muğla ilimizin yüzölçümü olarak en büyük ilçesi konumunda. Birçok ürünün verimli bir şekilde alındığını ilgili arkadaşlardan bilgi olarak aldım ve bu açıdan bu potansiyeli daha ileriye nasıl götürebiliriz açısından ilgili kurum amirleriyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Seydikemer ayrıca turizm açısından da verimli bir bölge. Seydikemer'de turizmi daha ileriye nasıl götürebiliriz bunlarla ilgili çalışmaları ve toplantıları hep beraber ortak akılla, ortak fikirle yapacağız. 

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ve beraberindeki heyetin ziyaretiyle ilgili olarak da konuşan Seydikemer Kaymakamı Ahmet Güneri; "Sayın başkanımız ve Başkan Yardımcıları ile birlikte hoş geldiniz ziyaretinde bulundular. Tabii gayri resmi bir ziyarette bu. İlk günüm olması ve bir de ziyaret kapsamında olduğu için resmi işlerimiz de konuşuldu. Bugün gelecek olan bakan yardımcımız ve sayın valimizle birlikte gerçekleşecek ziyaretin kapsamı, nereler olacağı konuşuldu ve bundan sonraki aşamada Seydikemer'e nasıl katkıda bulunabiliriz hep beraber ortak akılla fikir alışverişinde bulunduk. İnşallah faydalı olur" dedi. 

Emrullah Gök

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN