Seydikemer gençliğinin 42 yıllık rüyası gerçek oldu 

Muğla'nın Seydikemer İlçesi Belediyespor Tesisleri törenle hizmete girdi. Seydikemer gençliğinin 42 yıllık rüyası olan Seydikemer Belediyespor Kulübü Tesislerinin açılış törenine yoğun bir katılım oldu. Törende tesislerin yapımına katkıda bulunan kurum ve kuruluş yetkililerine teşekkür plaket ve belgeleri alkışlar arasında sunuldu. Kulüp Başkanı Hasan Köymen, '42 yıllık rüyamız imece bir çalışma ile gerçekleşmiştir' ifadelerini kullandı. 

PAYLAŞ

Muğla’nın Seydikemer İlçesi’nde Mehmet Günay Stadı’na Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ve hayırsever işadamlarının destekleri ile yaptırılan SeydikemerBelediyespor Tesisleri törenle hizmete girdi. 26 sporcunun barınabileceği, yemek ve sinevizyon salonları ile 6 ayrı sporcu yatak odasının bulunduğu tesisin açılış törenine yoğun bir katılım oldu. Törene Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Top, Seydikemer Emniyet Müdürü Muzaffer Yüceur, Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Kaynak, Mustafa Karakuş ve Mustafa Ali Türkan, AK Parti İlçe Başkanı Salih Gümüş, CHP Seydikemer Ilçe Başkanı Cemil Daydır, belediye meclis üyeleri, daire amirleri ile çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımızın söylenmesinin ardından tesislerin yapımı ile ilgili konuşan SeydikemerBelediyespor Kulüp Başkanı Hasan Köymen, “42 yıllık köklü tarihe sahip kulübümüzün rüyasının gerçekleştiği bugün çok sevinçliyiz” dedi. Köymen, “Gece gündüz bu rüyayı gerçekleştirmek için alın teri akıttık. Fethiye Doğanspor Başkanımız Merhum Mehmet Günay, 1997 yılında kulübü Kemer’e taşımış; boyacı lakaplı başkanımızı saygıyla yad ediyorum. 2012 yılında ilçe statüsünde ikinci başkan Süleyman Abalı’nın girişimi ile kulübümüzün adı SeydikemerBelediyespor oldu. Sahanın fiziki şartları düzenlendi. 3,5 yıllık başkanlık dönemimde de bu tesis çalışmasına başladık. Başkanımız Yakup Otgöz’ün yönetiminde, Kaymakamımızın destekleri ve çok sayıda hayırseverlerimiz ile tesisimizi kullanılır hale getirdik. 26 sporcunun konaklayabileceği pek çok lig takımında b ile bulunmayan bu tesisi imece ile gerçekleştirdik. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. 

Muğla ASKF Başkanı Mehmet Top ise amatör sporlarda vefa ve tesisin önemine değindi. Top, “SeydikemerDoğanspor’un başkanı Mehmet Günay isminin bu tesise verilmesi çok önemli. Bu ismi verenleri kutluyorum. İşte vefa budur. Tesislerin yapılması da çok önemli. Kaymakam ve belediye başkanımızla iş adamlarımıza amatör spora verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Kulüp başkanımız SeydikemerBelediyespor’u, Süper Amatöre yükseltti. Şimdi 2. sırada bulunuyor. Buraya gelecek takımlara örnek bir tesis ortaya konulmuş. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman da “Birçok amatör kulübün hayalindeki birlik ve beraberliği sağlayan pozitif enerji Seydikemer’de bu tesisi yarattı. Seydikemer genç ve dinamik ilçe olarak spor tesisi anlamında merkezi hükümetten güzel hizmetler aldı, almaya da devam ediyor. Gençliğin ve genç sporcuların bu tesisler ile Türk sporuna kazandırılacağına inanıyorum” dedi. 

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz de “Seydikemer genç bir ilçe. Biz hak ettiğimiz hizmetleri alıyoruz. Ama daha fazlasını bekliyoruz. İmar planımızın Nisan-Mayıs aylarında tamamlanması ile gençlik merkezi düşünüyoruz. Bu sahayı tribün ile birlikte daha iyi konuma getireceğiz. Seydikemerli gençlerin kahve köşelerinde olmasını istemiyoruz. Barış ve kardeşlik içinde bu sahalarda olmasını istiyoruz. Seydikemer Belediyespor’un gençlerini bu bölgeden yetiştirmek tek amacımız. Bu tesis imece usulü ile gerçekleştirildi. Bundan sonra hedeflerimiz olmalı. Okullarımıza gidip, kendi sporcularımızı bulup çıkarmalıyız. İyi niyetle çalışılırsa şampiyonluk kendiliğinden gelecektir” ifadelerini kullandı. 

Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu da “İmece usulü ile yapılan bu tesis, önümüzdeki yıllarda elde edilecek başarıya büyük katkısı olacaktır. Genç kardeşlerimin başarıyı elde etmesinde teşvik olacaktır. Seydikemer de herkesin bu tesise katkısı olduğunu görüyoruz. Burada bir şey düşünülüp, harekete geçildiğinde omuz verilmesi örnek bir davranıştır” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Seydikemer Belediyespor Tesisinin gerçekleşmesine katkıda bulunanlara plaketleri alkışlar arasında sunuldu. Yaklaşık 50’ye yakın isim plaket ve teşekkür belgesi ile ödüllendirildi. Tesisin açılışı Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Topve diğer ilgililer tarafından yapıldı. Tesis gezilirken; yemekhaneden yatakhaneye, toplantı odasından dinlenme salonuna kadar her şeyin düşünüldüğü dikkatlerden kaçmadı. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN