Seydikemer'e 10 milyon tl'lik yatırım müjdesi

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel'i ziyaret eden AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan ve Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Eşen Çayı üzerine yapılması planlanan Patara Köprüsü Yapımı Projesinin yatırım programına alınması talebinde bulundular. İki farklı ilçeyi bir birine bağlayacak 10 Milyon TL tutarındaki proje tamamlandığında bölge turizminin ve tarımının artı değer kazanması bekleniyor

PAYLAŞ

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel’i makamında ziyaret etti. Ankara’daki her görüşmeden yeni yatırımlarla dönen Muğla Milletvekili Gökcan ve Başkan Otgöz, yine heybeleri dolu döndü. Ziyarette Seydikemer ve Antalya’nın Kaş ilçesini bir birine bağlayacak Eşen Çayı üzerine yapılması planlanan Patara Köprüsü Yapımı Projesi görüşüldü. 

GÖKCAN: “MUĞLA’MIZA BİR YATIRIM MÜJDESİ DAHA”

Olumlu geçen görüşmenin ardından basın açıklaması yapan AK Parti Muğla Milletvekili Gökcan, seçim döneminde vaat edilen tüm projelerin takibini sıkı bir şekilde yürüttüklerini kaydetti. Gökcan; “Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’le birlikte Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanımız Sayın İbrahim Şenel’i Makamında ziyaret ettik. Muğla’mız ve sevgili hemşerilerimiz için oldukça yararlı bir görüşme yaptık. Muğla’mıza yapılacak yatırımlar ve yatırım programına alınacak projeler için değerlendirmelerde bulunduk. 

Bu çerçevede öncelikle Seydikemer İlçemizi Kaş İlçesi üzerinden Antalya’ya bağlayacak “Eşen Çayı Üzeri Patara Köprüsü Yapımı” projesini ele aldık.  Projenin, Yatırım Programı’na alınması için Strateji Başkanımızla olumlu bir görüşme yaptık. Yaklaşık 10 Milyon TL tutarındaki proje ile Patara’ya ve Kaş’a gelen turistlerin Seydikemer’e ulaşımları sağlanacak ve ilimiz turizmine önemli bir katkı sağlanacaktır. Aynı zamanda Bölgemizin tarım ürünlerinin de pazarlanması hızlanacaktır. 

Görüşmemizde, Strateji ve Bütçe Başkanımızdan Muğla Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’na ayrılan ödeneğin artırılması ve öncelikle gönderilmesi hususunda destek istedik. TBMM çalışmalarımızdan vakit bulduğumuz ölçüde Muğla’mızda her daim sahada hemşerilerimiz ve teşkilatlarımızla birlikte oluyoruz.  

Ankara’da da belediyelerimizin, teşkilatlarımızın, muhtarlarımızın ve her bir hemşerimizin taleplerinin ve yatırımlarımızın takipçisi oluyoruz. Söz verdiğimiz gibi Muğlamıza ve sevgili hemşerilerimize hizmet etmeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

BAŞKAN OTGÖZ: “SEYDİKEMER’E İLGİ ARTACAK”
Ankara’daki görüşmenin olumlu geçtiğini ve Patara Köprüsü Yapımı Projesi’nin Seydikemer’e ve Muğla’ya olan ilgiyi daha çok arttıracağını belirten Başkan Otgöz; “Söz verdiğimiz gibi Seydikemer’e yakışacak yatırımların hayata geçirilmesi için çalışıyoruz. Eşen Çayı üzerine yapılması planlanan Patara Köprüsü sadece Seydikemer için değil tüm Muğla için önem arz ediyor. İnşallah daha güzel yatırım müjdelerini halkımıza duyuracağız” ifadelerini kullandı.
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN