Seydikemer'de seyit onbaşı unutulmadı

Bir devrin battığı, Türk milletinin yedi düvele kafa tuttuğu, yüz binlerce şehit verilen ancak kahramanlar doğuran Çanakkale Destanı 106'ncı yılında da aynı milli duygularla yâd ediliyor.  Çanakkale'de ölümsüzleşen kahramanlardan biri olan Seyit Onbaşı Seydikemer Belediyesi'nin hazırladığı anlamlı videoda yer aldı

PAYLAŞ

Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümü ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Seydikemer’de de gururla kutlanıyor. Seydikemer Belediyesi tarafından Çanakkale Şehitlerine ithafen özel olarak hazırlanan video duygulandırdı. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün resmi sosyal medya hesaplarından paylaşılan video büyük ilgi gördü. 
SEYİT ONBAŞI RESMEDİLDİ
Seydikemer Belediyesi tarafından günün anlam ve önemini anlatmak amacıyla hazırlanan videoda Çanakkale Zaferi’nin kahramanı Seyit Onbaşı da unutulmadı. Ege Üniversitesi 2’nci Sınıf Öğrencisi Alper Bulut tuval üzerine kaldırdığı 215 kilogram ağırlığındaki devasa top mermisi ile İngiliz zırhlısı Ocean'ı vuran Seyit Onbaşı’yı resmetti. 
KAHRAMANLAR ANILDI
18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106’ncı yıl dönümünü kutlayan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, “Milletimizin vatan sevgisiyle yazdığı kahramanlık destanı 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yılı kutlu olsun. Çanakkale’yi ‘geçilmez’ yapan tüm kahramanları rahmet ve minnetle yâd ediyorum” ifadelerini kullandı. 
https://youtu.be/0bA4Zl0SEsI

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN