Seydikemer'de pazar yerleri denetlendi

Seydikemer Belediyesi Zabıta ekipleri, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ve Jandarma ekipleri Seydikemer'de kurulan pazar yerlerinde  denetim gerçekleştirdi. Alınan tedbirlerin pazarcı esnafı ve vatandaşlar tarafından uygulanıp uygulanmadığı yönündeki kontrollerde, kalabalık ortamlardan kaçınılması gerektiği uyarısında bulunuldu.

PAYLAŞ

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında tam kapanma süreci devam ediyor. İçişleri Bakanlığı, 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri semt pazarlarının kurulabileceğine dair bir genelge yayımlanmasının ardından Seydikemer Belediyesi, ilçe genelinde kurulacak olan pazar yerlerinde gerekli tüm tedbirleri aldı. 
Alınan tedbirler çerçevesinde kurulan pazara vatandaşlar büyük ilgi gösterirken Seydikemer İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Sadık Çetin,  Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürü Engin Maraşlı, Seydikemer Belediyesi Zabıta Müdürü Halil Ayat, Eşen Jandarma Karakol Komutanı Hakan Tur'unda eşlik ettiği Zabıta ve Jandarma ekipleri ilçede kurulan Pazar yerlerinde incelemelerde bulundular. Pazar yerine giriş ve çıkışları kontrol eden ekipler, tezgâhlarının arasındaki mesafeye uyulup uyulmadığını inceleyip tezgah önünde kalabalık gruplar oluşmasının engellenmesini istediler. Ekipler, pazara gelen vatandaşların HES kodu sorgulamasını yapıp, maske takmayan vatandaşları da uyardı. 


TEDBİRLER DEVAM EDECEK
Genelge doğrultusunda 15 Mayıs Cumartesi günü de kurulacak pazarda yine aynı tedbirlerin uygulanacağını belirten Seydikemer Belediyesi Zabıta Müdürü Halil Ayat; “Seydikemer Belediyesi vatandaşlarımızın sağlığı için günler öncesinden hazırlıklarını tamamladı. Denetimlerde tedbirlere uyulduğunu gördük. Tedbirlere riayet eden vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN