'SEYDİKEMER DAHA MODERN KENT OLACAK'

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Seydikemer'de muhtarlarla birlikte toplantı düzenledi. Toplantıya Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz de katıldı. Milletvekili Demir, 'Çalışkan bir belediye başkanımız ve ilçe başkanımız var. En kısa zamanda Seydikemer daha yaşanılabilir modern bir kent haline gelecektir' dedi.

PAYLAŞ

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir Tufanlar Dinlenme Tesisinde Seydikemer İlçesi mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Seydikemer AK Parti İlçe Başkanlığı ve Belediye Başkanlığı’nın birlikte düzenlediği toplantıya; AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş, AK Parti Seydikemer Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Sıtkı Ülker, Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkan vekili Halil Aydın, Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır, Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası BaşkanI Mehmet Hadi Çakıroğlu, AK Parti Fethiye İlçe Başkan Vekili Adem Camuz, Süt Birliği Başkanı Turgut Tokmak ve AK Parti Seydikemer İlçe yönetim kurulu üyeleri ile mahalle muhtarları katıldı.

Sosyal mesafeye dikkat edilerek gerçekleşen kahvaltılı toplantıda AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, muhtarlara tek tek söz vererek sorunları dinleyip gerekli birimlerle telefon ile irtibat sağlayıp bazı sorunları anında çözüme kavuşturdu. 

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir Seydikemer'in sorunlarının çözümü için ilgili birim ve bürokratlarla irtibatta olduklarını belirterek, “Seydikemer ile ilgili sorunları en kısa zamanda çözüme kavuşturacağız. Gerekli birimler ile ve bürokratlarla iletişim halindeyiz. Seydikemer bizim için değerli bir ilçe. Çalışkan bir belediye başkanımız ve ilçe başkanımız var. Seydikemer'e gönül vermiş, Seydikemer'i seven kardeşlerimiz inşallah en kısa zamanda Seydikemer ilçemiz daha yaşanılabilir modern bir kent haline gelecektir" dedi.
TOPLANTI VERİMLİ OLDU 
AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada da, “Geniş kapsamlı bir toplantı oldu. Hem muhtarlar hem de sivil toplum örgütleri başkanlarıyla bir araya geldik. Taleplerini aldık. Özellikle elektrik arızası ve Telekom ile ilgili sıkıntılar var. Ankara’ya gidince Milletvekili kardeşimiz Yelda hanımla beraber bu konuların masaya yatırılması için görüşeceğiz. Özellikle iletişim konusu eğitim için çok önemli. Pandemi döneminde çocuklarımızın eğitimden mahrum etmemek adına iletişim sorununun çözülmesi gerekiyor. Su konusu büyükşehir ukdesinde olan bir konudur. Büyükşehir ben bunu yapamıyorsam diyorsa, bizde farklı yollardan her türlü girişimde bulunuyoruz. Vatandaş bizim vatandaşımız elimizden ne geliyorsa yapacağız. Genellikle hayvancılık ve ormancılık konularında talepler geldi. Süt Birliği Başkanımız çok aydınlatıcı bilgiler verdi. Çözebileceğim konularda telefon ile burada sonuçlandırdık. Verimli bir toplantı oldu” diye konuştu.
SORUNLAR ÇÖZÜMLENECEK
AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş ise, “Seydikemer’e pozitif ayrımcılık yapılıyor ve vekillerimizin desteği ile 150 yataklı devlet hastanemizin inşaatı yükselmeye başladı. Yakın bir tarihte belediye hizmet binası ve hükümet konağına geçiş yapılacak. Millet bahçesi projesi hazırlık aşamasında. Seydikemer’e daha önce köprü yaptırmıştık, şuanda 2. köprünün inşaatı devam ediyor. Toplantıda bölge müdürümüz söz verdi. Bu senenin sonunda bitmiş olacak. Birlik ve beraberlik içinde çalışıyoruz. Muhtarlarımızın sorunlarını dinledik. Çözüme kavuşturmaya çalışacağız” dedi. 

KALİTELİ HİZMET GELİYOR
Seydikemer Muhtarlar Derneği başkan vekili Halil Aydın ise, “Yeni ilçe olmamızdan dolayı bazı sorunlarımız vardı. Vekilimiz bu konularda bize yardımcı oluyor. İyi bir ilçe olup, kaliteli hizmet vermek istiyoruz” şeklinde konuştu.
BİR AYDA DÖRT TOPLANTI
Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ise, Ak Parti milletvekili Mehmet Yavuz Demir’e teşekkür ederek, “Verimli toplantılar gerçekleştiriyoruz. 1 ay içinde 4. Toplantımızı yaptık. Seydikemer için hayırlı sonuçlar çıkıyor. Problemleri bir anda çözme şansımız yok. Vekillerimiz ve bizler sıkıntıları gidermek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Seydikemer’e yapmış oldukları yardımlardan dolayı, Yavuz ve Yelda vekillerimize teşekkür ediyorum” dedi.
HASTANE İNŞAATINDA İNCELEME
Toplantının ardından Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ve diğer yetkililer, Seydikemer Gerişburnu Mahalle muhtarının vefat eden kardeşine taziyede bulundu. Daha sonra 150 yataklı Seydikemer Devlet Hastahanesinin inşaatını incelediler.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN