Seydikemer Belediyesi Camilerde Dezenfekte Çalışmalarına Hızla Devam Ediyor

Seydikemer Belediyesi tarafından, Koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde normalleşme aşamasına yönelik alınan tedbirler kapsamında ibadete açılacak camilerin dezefekte çalışmalarına başlanıldı.

PAYLAŞ

Salgına karşı mücadele de başından itibaren gerekli her türlü tedbirlerin alındığı Seydikemer’de normalleşme sürecine geçişe yönelik çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. 29 Mayıs Cuma günü genelge kapsamında toplu olarak ibadete açılacak camilerin Seydikemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından dezekfekte çalışmaları devam ediyor. 29 Mayıs 2020 Cuma gününden itibaren cemaatle birlikte yalnızca öğle, ikindi ve cuma namazları kılınacak olan camiler, belirli aralıklarla dezenfekte edilmeye devam edilecek.

Seydikemer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ise cuma namazları için belirlenen alanlar da sosyal mesafe kurallarının uygulanabilmesi için İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye uygun olarak çalışmalar da bulundu.

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz normalleşme sürecine geçişinde tedbirin elden bırakılmamasının önemi vurgulayarak “Seydikemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz ibadet için belirlenen cami ve alanlarda dezenfekte çalışmalarını hızla sürdürüyor. Vatandaşlarımızın hijyenik ortamda ibadetlerini yerine getirmeleri için çalışmalara devam edeceğiz. Vatandaşlarımız, belirlenen kurallara uyarak ibadetlerine yerine getirebilecekler. Bizde Seydikemer Belediyesi olarak ibadet için belirlenen cami ve alanlar da çalışmalarımızı düzenli periyotlar halinde devam ettireceğiz.” dedi.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN