Semt pazarları marketlerden ucuz

Ülkemizde ve bölgemizde etkili olan soğuk hava ve zirai don olaylarına karşın, Fethiye'deki semt pazarlarında sebze ve meyve fiyatlarında artış olmadığı belirtildi. Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra, 'Semt pazarlarımızda fiyatlar mevsim normallerinde seyrediyor. 1-2 gündür hava sıcaklıkları sıfır derecenin altına düştü ama ürünleri etkilemedi' dedi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi - Gerçek Fethiye

Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra, zirai don olmasına rağmen Salı Pazarı’nda sebze ve meyve fiyatlarında artış olmadığını söyledi. Fethiye’nin üretim bölgesi olduğuna dikkat çeken Oda Başkanı Hıra, fiyatların normal düzeylerde seyrettiğini vurguladı. Pazar tezgahlarında domatesin kilosu 3-5 TL, patates 2-2,5 TL, soğan 2-3 TL, pırasa 4-5 TL, havuç 3-5 TL, yeşillikler 2-3 TL, ıspanak 6-7 TL, pırasa 4-5 TL,  karnabahar tane 6-8 TL, lahana tane 5-7 TL, brokoli tane 5-7 TL arasında satıldı. 

Salı Pazarı’nda mandalina 5 TL, elma 3-5 TL, armut 5-7 TL, portakal 3-4 TL, limon 3-5 TL, ayva 5-8 TL ve kestane ise 35 TL’ye satıldı.  Salı Pazarı esnaflarından Ahmet Kabasarı yaptığı açıklamada, “ Zirai don mahsulü etkiledi ama bizler ürünleri aynı fiyattan vermeye devam ediyoruz. Üretici bölge olduğu için fiyatlar etkilenmedi” dedi. 

Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra açıklamasında, “Semt pazarlarımızda fiyatlar mevsim normallerinde seyrediyor. 1-2 gündür hava sıcaklıkları sıfır derecenin altına düştü ama ürünleri etkilemedi. Her zaman ki kış fiyatları devam ediyor. Muğla’nın ilçelerine baktığımıza neredeyse hepsi üretim bölgesi… Fethiyeliler bu konuda çok şanslı. Üretim merkezinde yaşadıkları için soğuklar fiyatları olumsuz etkilemiyor” şeklinde ifadeler kullandı. (FATİH DERELİ)

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN