Şehit Ailelerinin Hüzünlü Bayramı

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Fethiye'de de Koronavirüs tedbirleri kapsamında İç İşleri Bakanlığı'nın genelgesiyle sadece şehit ailelerinin kabir ziyaretlerine izin verildi. Evlatlarının kabrini ziyaret eden şehit yakınları, çiçek bırakıp dua okudular. Ankara'da 5 yıl önce teröristlerin servis aracına yaptıkları bombalı saldırıda 29 şehit arasında yer alan Fethiyeli Hava Kuvvetleri Sivil Memuru Orçun Munyas'ın anne ve babası, Taşyaka Şehir Mezarlığın'da kabir ziyaretinde bulundu. Şehidin anne ve babası '5 yıldır bayramlarda artık biz ona geliyoruz. Eskiden o bize gelirdi. Bayram öncesi bekliyoruz ama gelen oğlum yok. Biz de kabrine koşuyoruz' ifadelerini kullandılar.

PAYLAŞ

Orçun Munyas, 5 yıl önce Ankara’da teröristlerin patlattığı bombalı saldırıda şehit olmuştu. Hava Kuvvetleri’nde sivil memur olarak çalışan Orçun Munyas, servis aracıyla iş çıkışı eve dönerken bombalı saldırıda 29 kişiyle birlikte hayatını kaybetmişti. Şehit Orçun Munyas’ın acı haberini alan anne ve baba, 5 yıldır oğullarının yasını tutuyor. Acılı aile, hemen her bayram öncesi eskiden olduğu gibi evlatlarının yolunu gözlüyor. Şehit oğulları Orçun Munyas’ın kabrini Arefe günü ziyaret eden Anne Gürsel Munyas ile baba Mehmet Nuri Munyas, oğullarının mezarına çiçek bırakıp dualar okudular.

FOTOĞRAFLARINA BAKMAYA KIYAMIYORUM

65 yaş üstü olduğu için sokağa çıkamayan ve İç İşleri Bakanlığı izniyle şehit oğlunun mezarını ziyaret eden Mehmet Nuri Munyas “Bayram geldi ama hüzünlüyüz. 5 yıldır bitkin vaziyetteyiz. Sıhhatli olduğu zamanki gibi gelse bayramlarda daha iyiydi. Hüzünlüyüz başka yapacağımız bir şey yok. Bayramlar çok buruk geçiyor. Oğlum, Ankara’da Hava Kuvvetleri’nde sivil memur olarak çalışıyordu. Eryamanlar’da oturuyordu. Akşamüstü servise biniyorlar. Servisler Merasim Sokak’ta kırmızı ışıkta durunca teröristin biri arabayla geliyor, iki otobüsün arasına giriyor, bombayı patlatıyor. Kendi de ölüyor. O gün 11’i bayan 29 şehit verdik. Evde fotoğrafları var, bakmaya kıyamıyorum. Bir ast subay geldi, kaldır amca bunları dedi, kaldıramıyorum öyle duruyor işte. Evden bol bol dua ediyorum fırsat buldukça. Allah devletimize zeval vermesin, tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun. 3 aydır evdeyim, koronavirüsün de bitmesini istiyorum çünkü hastaneye gidemiyorum” ifadelerini kullandı.

BİZ ONA GELİYORUZ

Şehit Orçun Munyas’ın annesi Gürsel Munyas ise “Bayramları hüzünlü, buruk geçiriyoruz. Bayramlar yaklaştığında oğlumun gelmesini bekliyoruz. Hep biz onu o bizi arardı. ‘Anne izin aldım, gelcem’ derdi. Geliverirdi ama yok şimdi. Biz ona geliyoruz. 5. Yılın içindeyiz. Dün de geldim oğlumun yanına, bayramını kutladım. Devletimiz de imkanlar sağlıyor, Allah razı olsun. Herkesin bayramını kutlarım” diye konuştu.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN