Savcılıktan CHP'li Vekil Süleyman Girgin'e kötü haber

Cemal Metin Avcı tarafından vahşice katledilen Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin, kendisine davadan vazgeçmesini söyleyenin, CHP'li Muğla Milletvekili Süleyman Girgin olduğunu açıklamıştı. Bunun üzerine CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Sıddık Gültekin'in kendisine iftira attığını ileri sürerek Muğla Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu. Savcılıktan, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin'e kötü haber geldi.

PAYLAŞ

Cemal Metin Avcı tarafından vahşice katledilen Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin, kendisine davadan vazgeçmesini söyleyenin, CHP'li Muğla Milletvekili Süleyman Girgin olduğunu açıklamıştı. Baba Gültekin, 'CHP milletvekilinin kendisini arayarak zanlının ailesine yönelik şikâyetinden vazgeçmesini istediği' iddiasıyla ilgili açıklaması yaptı. "Benim kızıma Muğla’dan iftiralar atıldığı için ben bu davadan vazgeçmeyeceğim. Ben yaşayan bir ölüyüm." diyen Sıddık Gültekin, "Defalarca görüştük. 'Ne kadar para istersen veririz' dediler. 'Davadan vazgeç' dediler." diye konuştu. Girgin ile arasında 1.5 - 2 dakikalık bir telefon görüşmesi geçtiğini söyleyen Gültekin, CHP Grup Başkanvekilleri Veli Ağbaba ve Özgür Özel'in durumla ilgili kendisinden bilgi aldığını söylemişti.
GİRGİN 'İFTİRA' DİYEREK SUÇ DUYURUSU YAPTI
CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Sıddık Gültekin'in kendisine iftira attığını ileri sürerek Muğla Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu. Savcılık bahse konu açıklamaların İstanbul merkezli televizyondan yapıldığını ifade ederek ve dosyaya yetkisizlik vererek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi.
SAVCILIK TAKİPSİZLİK KARARI VERDİ
Savcılıktan, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin’e kötü haber geldi. Savcılık, yürütülen soruşturma sonunda Sıddık Gültekin'in, Süleyman Girgin'in kendisini arayarak davadan vazgeçmesi için aradığını söylemesinin herhangi bir suç isnadı olmadığını bu nedenle 'Hakaret' ve 'İftira' suçunu oluşturacak herhangi bir eylemin bulunmadığına kanaat getirerek kovuşturmaya dair yer olmadığına karar verdi. Savcılığın kararının ardından dosya kapandı.
"KIZIMI SİYASETE ALET ETMEK İSTEMİYORUM"
Savcılığın CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin'in suç duyurusuna verdiği karar ile ilgilide açıklama yapan Sıddık Gültekin, "Biz şikâyetçi olmadık, kendisi olmuştu. Dosya kapandı. Gerçekten öyle olması da gerekiyordu. Ben acılı bir babayım kızımı siyasete alet etmek istemiyorum. Bir hata yapıldı onlar tarafından ben zaten kapatmıştım. Adalet yerini bulur." Dedi.
 

Ferdi Yavuz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN