Saniye Kulaç'tan Turgay Öztürk'e cevap

Deva Partisi Fethiye İlçe Başkanı Saniye Kulaç AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk'ün Gündem Analiz Programı'nda 'Fethiye çiftçisi halinden memnun' açıklamasına cevap verdi. Kulaç 'Biz mi başka yerde yaşıyoruz? Onlar mı başka yerde yaşıyor? ' dedi.

PAYLAŞ
Saniye Kulaç'tan Turgay Öztürk'e cevap
Deva Partisi Fethiye İlçe Başkanı Saniye Kulaç AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’ün Gündem Analiz Programı’nda “Fethiye çiftçisi halinden memnun” açıklamasına cevap verdi. Kulaç “Biz mi başka yerde yaşıyoruz? Onlar mı başka yerde yaşıyor? “ dedi.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Onur Çadır

Fethiye Ak Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk’ün Gündem Analiz Programı’nda “Fethiye Çiftçisi Memnun” söylemine Deva Partisi Fethiye İlçe Başkanı Saniye Kulaç’tan tepki geldi. Kulaç çiftçilerin zor durumda olduğunu ve ürettiklerinin karşılığını alamadığını ifade ederek “Ya biz başka yerde yaşıyoruz, ya da onlar başka yerde yaşıyorlar” dedi. Kulaç çiftçilerin halinden memnun olmadığını söyleyerek “Geçenlerde Ak Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk bir açıklamasında çiftçilerimizin halinden çok memnun olduğunu söylediler. Ben de ona istinaden söylüyorum ki çiftçiler halinden hiç memnun değil. Çünkü ben ve yönetimden birkaç arkadaşımız hepimiz çiftçiyiz. Geçen sene 50 liraya aldığımız gübreyi bu sene 280-300 liraya alıyoruz. Özellikle nitrat gübre 400 lira, mazotun,  benzinin geldiği durumlar malum. O yüzden çiftçi halinden kesinlikle memnun değil ve değişim şart diyorum. Ya biz başka bir yerde yaşıyoruz ya da onlar başka yerde yaşıyorlar. Çiftçilerimiz malum kış ayları geldi ürettiklerinin karşılıklarını maalesef alamıyorlar. Özellikle domates üreticileri malum. Kış zamanı geldi. Kendi ürettiklerini pazarlarlarken zorlanıyorlar, ürettiklerinin karşılıklarını alamıyorlar. Deva Partisi olarak son yapılan anketlerde %6-%7 civarındayız. Biz iktidara geldiğimiz zaman çiftçimizin, esnafımızın ve herkesin yanında olacağız ve de dertlere deva olacağız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN