Sanayi Esnafı Demirtaş'ı Bağrına Bastı

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Kamil Mutlu Demirtaş, Fethiye Sanayi Çarşısının modern bir şekilde Fethiye'ye kazandırılması için her türlü çalışmaları yapacaklarını belirterek, 'Bunun yanında Sanayi Çarşımız Fethiye'mize yetmiyor. İkinci bir sanayi çarşısı için gerekli fizibilite çalışmamız yaptık' dedi.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi -

8 Ocak Cumartesi günü Gazi ilkokulu (Eski Fethiye Lisesi)  salonunda gerçekleşecek olan Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimli olağan genel kurulu için çalışmalarını aralıksız sürdüren başkan adayı Kamil Mutlu Demirtaş, beraberinde kalabalık bir esnaf gurubu ile Sanayi Çarşısı’ndaki esnafları ziyaret ederek, sanayi esnafını hem kongreye davet etti, hem de destek istedi. 
Fethiye Sanayi Çarşısı için çok güzel projelerinin olduğundan bahseden başkan Demirtaş, “Bizim amacımız ve gayemiz esnafımızı bir nebze de olsa rahatlatmak. Zaten ekonomik sıkıntılar, gündelik hayatın getirdiği sıkıntılar esnafımızı boğuyor. Bu anlamda bizde en azından onların çalışma ortamlarını düzelterek bir nebze de olsa rahatlatmak” şeklinde konuştu. 
Seçim çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ve hedeflerinin her geçen gün Esnaf ve Sanatkarların lehine projeler geliştirmek olduğunu dile getiren Demirtaş, “Bir kaç kişinin değil tüm Fethiye Esnafının Odası olacağız! İnandığımız yolda, bizlere göstermiş olduğunuz sevgi ve destek için, tüm ekibim adına teşekkür ederim” dedi.  
Fethiye Sanayi Çarşısı esnaflarını ziyaretinde oldukça ilgi ve alaka ile karşılanan Demirtaş, tüm projelerinin esnaflara yönelik çalışmalar olduğunu kaydetti. Sanayi Çarşısı esnafı içinde esnafı birebir rahatlatacak projelerinin olduğunu belirten Demirtaş, “Projelerimizin hiç birisi hayal ürünü değil. Yıllardır ilgisiz kalan ve biriken hizmetleri bire bir yerine getirecek ve bir sonraki seçime esnaflarımızın karşısına alnımızın akıyla çıkacağız” dedi. 
“Sanayi Sitemize Revir Ve Ambulans”
Fethiye Sanayi Çarşısının yıllardır ihmal edildiğini belirten Mutlu Demirtaş, “Sanayi sitemizde her yere hâkim bir konumda, gerek belediyemizden yer talebi, gerek dükkân kiralamak kaydıyla acil müdahaleler için sağlık ekibi bulundurulacak” dedi.
“Müşterilerimiz İçin Sosyal Alan”
Sanayi sitesinin en önemli sorunlarının başında müşterilerin bekleme alanlarının olmaması olduğunu belirten Demirtaş, “Sanayi Sitemize gelen bayanlar başta olmak üzere, aracı yapılırken, insanlarımızın bekleyebileceği kafeterya kurulacak. Tüm sanayi esnafımızın ve müşterilerinin kullanabileceği wc & lavabo gibi sosyal alanlar yapılacak” ifadelerinde bulundu. 
“Sanayi Sitemiz Güvenli Olacak”
Sanayi Sitesinin güvenli bir hale getirileceğini belirten Demirtaş, “Esnafımızın uzun yıllar şikâyetçi olduğu ancak çözüm bulunamayan güvenlik sorunu ile ilgili, özellikle gece problem olan sanayi sitemizin kapıları yapılarak, güvenlik kamerasıyla desteklenecek. Sanayi sitesine kurulacak güvenlik birimiyle tüm sokaklara güvenlik kamerası kurulacak, ayrıca sabit bekçi istihdam edilecek” şeklinde konuştu.
“2. Sanayi Hazırlıkları”
Fethiye Sanayi Çarşısının artık yetersiz kaldığını belirten Demirtaş, “Daha önce tahsis edilmiş olan Çırpı’daki 650 dönümlük yeni sanayi arazisinde 2. Sanayinin kurulması için alt yapı çalışmalarını başlatacağız. Sizlerin de desteğiyle gerekli mercilerden projelerin çıkması için lobi çalışmaları yapacağız. Sanayideki tüm esnafımızı 2. sanayi sitesinde dükkân sahibi yapmak için çalışmalar yapacağız” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN