Şampiyon sporcuya pastalı kutlama

14-15 Aralık tarihleri arasında Makedonya'nın başkenti Üsküp'te düzenlenen Karate Balkan Şampiyonası'nda şampiyonluğa ulaşan Milli sporcumuz Mustafa Aydemir için arkadaşları pastalı kutlama töreni düzenlediler.

PAYLAŞ

Antrenman salonunda gerçekleşen etkinliğe Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, antrenörler, sporcular ile Mustafa Aydemir’in ailesi katıldı. Avrupa Şampiyonluğu için önümüzdeki hafta seçmelere katılacak olan başarılı sporcunun hedefi Avrupa Şampiyonluğu’nu da Fethiye’ye getirmek. 

Başarılı sporcu Mustafa Aydemir yaptığı açıklamada, “Kutlama için herkese teşekkür ederim. Bu şampiyona için iyi hazırlandık. Türkiye şampiyonu olarak Balkan Şampiyonası’na katılmaya hak kazandım. Haftaya yapılan seçmelerde de şampiyon olursam inşallah Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edeceğim” dedi.
Antrenör Reyhan Koşar Kıvrak, “Bundan öte bir gurur yok. Arkadan gelen sporcularımız da var. Geçen yıl yine 2 sporcumuz Balkan Şampiyonu olmuştu. Mustafa da bu başarımızı taçlandırmış oldu. Onunla gurur duyuyoruz. Bizim için ey kıymetli olan şey ay yıldızı temsil etmek” diye konuştu.

Avrupa Şampiyonluğu’nu hedeflediklerini söyleyen Antrenör Mustafa Kıvrak, “Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Üsküp’te güzel bir turnuva geçirdik. Mustafa 2 kategoride şampiyon oldu. Başarılarının devamını dileriz. Sırada Avrupa Şampiyonası var. Haftaya seçmelerimiz olacak. Orada da seçilirsek umarın Avrupa Şampiyonu olarak döneceğiz” şeklinde ifadeler kullandı.
Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, “Sporun her dalında başarı odaklı değiliz. Fakat başarı gelince sevincimiz daha da artıyor. Amacımız toplumun her kesimine spor yaptırmak. Mustafa küçük yaşlardan bu yana spor yapıyor. Sporda devamlılık çok önemli. Ailesine ve antrenörlerine çok teşekkür ediyorum. Bir spor branşında Milli takıma yükselmek çok önemli. Şu anda karatede12-13 Milli sporcumuz var. Tüm gençlerimizi spora davet ediyorum” dedi.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN