Salı Pazarı'nda tedbirler devam ediyor

Fethiye'de her hafta kurulan Salı Pazarı'nda korona virüsüne karşı önlemler alınmaya devam ediliyor. Bu kapsamda vatandaşlara ve esnaflara maske dağıtımı yapıldı. Aynı zamanda görevli hemşireler tarafından pazarcı esnafı ile pazara alışveriş yapmaya gelenlerin ateşleri ölçüldü.

PAYLAŞ

Dost Gazetesi muhabiri Fatih Dereli'nin haberine göre; Salı Pazarı’nda giyim bölümü 2 aylık bir aradan sonra açılırken, manav bölümü de eski yerinde açıldı. Zabıta görevlileri her hafta olduğu gibi bu haftada maske ve sosyal mesafe kuralı denetimlerini sürdürdüler. 3 bölgede dezenfektasyon ve şikayet masaları oluşturulurken, hemşireler tarafından hem pazara alışveriş yapmaya gelen vatandaşların hem de esnafların ateşleri ölçüldü.

Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürü Sadık Bağlan yaptığı açıklamada, “Uzun zamandır tezgah açamayan giyim ve diğer bölümler tezgahını açtı. Bugün itibariyle eski düzenimize geçtik. Genelgeler doğrultusunda esnaflarımız arasındaki sosyal mesafeyi korumaya özen gösteriyoruz. Esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza maske dağıtmaya devam ediyoruz. 3 bölgede dezenfektan noktaları oluşturduk. Hemşireler Günü’nde, hemşire arkadaşlarımız tarafından esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın ateşleri ölçüldü. Şu an her şey yolunda. Sürekli olarak etiket, maske ve sosyal mesafe kuralı denetimleri yapıyoruz. Aynı zamanda 3 bölgede şikayet masaları oluşturduk. Halkımız şikayetlerini dile getirebilir” dedi.

Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra açıklamasında, “Ülkemiz zor günlerden geçiyor ama günden güne iyiye gidiyoruz. Bunun neticesinde normalleşme süreci başlatıldı. Giyim esnafı 2 aylık bir sürenin ardından pazardaki yerlerini aldı. İçişleri Bakanlığı’nın açıkladığı genelge kapsamında sosyal mesafe kuralları içerisinde hizmetimize devam ediyoruz. Yüzde 50’lik bire kapasite ile giyim bölümünü açtık. Zabıta Müdürümüzle yaptığımız istişareler sonucunda manav bölümümüz de eski yerine taşınmış oldu. Kalabalığın bir yerde toplanmasını yerine bunu geniş bir alana yaymış olduk” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN