Salı Pazarı'nda normale dönüldü

Geçtiğimiz aylarda korona virüsü tedbirleri kapsamında Salı Pazarı'nda giyim bölümü açılmamış, manav bölümü de pazarın meydan kısmında açılmıştı. İki aylık bir sürenin ardından giyim bölümünde esnaflar tezgahlarını açtı.

PAYLAŞ

Salı Pazarı’nda bu hafta giyim, aksesuar ve ayakkabı satan esnaflar tezgahlarını açarken, manav bölümü ise eski yerinde hizmet verdi. Korona virüsüne karşı pazarda tedbirler devam ederken, 2 aydan bu yana evlerinde olan esnaflar da tezgahlarını açmanın mutluluğunu yaşadılar.

Salı Pazarı’nda domates 4-5 TL, patlıcan 4 TL, salatalık 3-5 TL, biber 2,5-3 TL, elma 4-5 TL, börülce 15 TL, soğan 2,5 TL, patates 3,5 TL, kavun 7-8 TL, barbunya 10 TL, erik 8 TL, bezelye 7 TL, kiraz 30, sarımsak 20-25-50 TL arasında, yerli muz 10 TL, kuzugöbeği mantarı karpuz 4-5 TL’den satıldı.

Pazarda sarımsak satan Yusuf Yongacı, “Taze sarımsağın kilosunu 25 TL’den satıyoruz. Sarımsak ve soğanın karşısında hiçbir hastalık duramaz. Bir numaralı antibiyotiktir” ifadelerini kullandı. 
2 ay boyunca çalışamadıklarını dile getiren pazarcı esnafı Ergün Keleş, “Bu süreçte evimize tek gelen gelir, babamın emekli maaşıydı. Günlük olarak çalışabileceğimiz başka bir işte yoktu. Bu süreç bekleme ile geçti. Şu anda tezgahımızı açtık, müşterilerimizi bekliyoruz. Bu sıkıntının tüm dünyada sona ermesini istiyoruz” dedi. 
Oğuzhan Yanık da “Şu anda pazarda sokağın ucu görünüyor. Müşterilerimizi bekliyoruz. İki aydır evdeydik” şeklinde açıklamalarda bulundu. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN