Salı Pazarı’nda Çadırlar Kurulamadı

Fethiye’de her hafta kurulan Salı Pazarı’nda şiddetli rüzgardan dolayı çadırlar kurulamadı. Normal şartlar altında sabahın erken saatlerinde açılan tezgahlar bu hafta gecikmeli olarak kurulabildi.

Salı Pazarı'nda Çadırlar Kurulamadı
Güncel
Fethiye’de her hafta kurulan Salı Pazarı’nda şiddetli rüzgardan dolayı çadırlar kurulamadı. Normal şartlar altında sabahın erken saatlerinde açılan tezgahlar bu hafta gecikmeli olarak kurulabildi.

Haber Editörü:

Fethiye Salı Pazarı’nda bu hafta şiddetli rüzgar dolayısıyla çadırlar kurulamadı. Bu durum yine semt pazarlarının üstünün kapatılmasını gündeme getirdi. Pazar esnafı bu konuda Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’dan yardım istediler. Şiddetli rüzgardan dolayı çadırlar kurulamazken, bazı esnaflar tezgahlarını sonradan kurdular. 

Salı Pazarı’nda öte yandanıspanak 5-6 TL, bezelye 10 TL, taze fasulye 18 TL, çeri domates 7, domates 5, soğan 2-2,5 TL, patlıcan 8, patates 1,5-2 TL, brokoli 5-6 TL, pırasa 4,5 TL, lahana 4-5 TL, karnabahar tane 5, havuç 2,5-3 TL, salatalık 7-8 TL, sarımsak 40 TL, yeşillikler 1,5 TL, muz 7-8 TL, kestane 20-25, elma 3-3,5 TL, ayva 5-6 TL, narenciye 2,5-3 TL, çilek 20 TL’den satıldı. 

PAZARIN ÜSTÜNÜN KAPATILMASINI İSTEDİLER
Şiddetli rüzgardan dolayı çadır kurulamadığını belirten pazar esnaflarından Bülent Memiş, Gerçek Fethiye Gazetesi muhabiri Özgül Özdemir'e yaptığı açıklama “Şu hava şartları altında pazarımızın üstü kapalı olsa halkımız ve esnafımız rahat eder. Bu proje için belediyenin bütçesi yoksa devletten yardım alabilir. Arkadaşlarımız tezgahlarını açıp açmama konusunda tereddütte kalıyorlar. Paraya ihtiyacımız olduğu için biz pazardaki yerimizi aldık. Sayın başkanımızdan pazarın üzerinin kapatılmasını rica ediyoruz” şeklinde ifadeler kullandı. 

Pazar esnaflarından Mehmet Tunç yaptığı açıklamada, “Şiddetli rüzgardan dolayı çadırlarımızı kuramadık. Yıllardır biz bu rezilliği çekiyoruz. Şimdiye kadar gelen başkanlar pazarımızın üzerinin kapatılacağını söylediler. Maalesef olmadı. Belediye Başkanımız Sayın AlimKaraca’dan umudumuz var. Bu çalışmanın yapılacağına dair söz verdi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımızın da sözü vardı. Bu işi yaparsa Başkanımız Alim Karaca yapar” dedi. 

Son Güncelleme: 21 Ocak 2020 15:45

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN