Salı Pazarı'nda turist bereketi

Fethiye'ye gelen yabancı turistler, Salı Pazarı esnafının yüzünü güldürdü. Pandemi süreci devam ederken, havayolları uçuşlarının açılmasının ardından İngiltere, Rusya ve diğer ülkelerden gelen turistler alışveriş için Salı Pazarı'nın yolunu tuttu.

PAYLAŞ

Bu yıl korona virüsü salgınından tüm sektörler olumsuz etkilenirken, yurtdışı uçuşlarının başlamasının Fethiye’ye gözle görülür bir hareketlilik sağladığı ifade edildi. Fethiye’de her hafta kurulan Salı Pazarı, hareketli bir gün yaşadı. Yurtdışından gelen yabancı turistler, pazarda dolaşıp alışveriş yaptılar. Sabah saatlerinden itibaren pazara gelen yabancı turistler; aileleri ile birlikte giyecek, çanta, baharat ve lokum stantlarını gezdiler. 
Pazar esnaflarından Mehmet Hayıt yaptığı açıklamada, “2-3 hafta öncesine kadar işlerimiz oldukça durgundu. Şu anda yabancı turist sayısında bir artış olduğunu gözlemliyoruz. Fethiye ve Ölüdeniz civarında ciddi bir rakama ulaşıldığı ifade ediliyor. Bazı esnafları memnun etmeyebilir ama baktığımız zaman pazarımızda yabancı turist var” dedi. 

Esnaflardan Süleyman Korkmaz, “Korona sürecinde işlerimiz biraz durgun geçiyor. Sezonumuz daha yeni açıldı. Yavaş yavaş hareketlenmeler başladı. Tüm arkadaşlarımıza iyi bir sezon diliyorum. Önümüzdeki 2-3 aylık dönemin bereketli geçeceğine inanıyoruz” şeklinde ifadeler kullandı. 


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN