Salı Pazarı'nda denetleme gerçekleştirdiler

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kovid-19 tedbirleri kapsamında Salı Pazarı'nda denetlemelerde bulundu. Denetimler esnasında İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, maske takmayanlara ve açık alanda sigara içenler hakkında cezai işlem uyguladı.

PAYLAŞ

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, pazar yerlerinin girişlerinde kontrol noktaları oluşturarak; vatandaşları maske ve sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda uyardı. Görevli ekipler Fethiye’nin en büyük pazarı olan ve yüzlerce esnafın tezgah açtığı Salı Pazarı’nda gerçekleşen korona virüsle mücadele kapsamında alınması gereken önlemlerin alınıp alınmadığı konusunda denetim gerçekleştirdi. Maske takmayanlara cezai işlem uygulandı. Vatandaşların genel anlamda maske ve sosyal mesafe kullarınaa uyduğu görülürken, denetimlerin süreceği öğrenildi.

Denetimler hakkında açıklama yapan Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra, “Pandeminin başladığı günden bu yana denetimler düzenli şekilde yapılıyor. Emniyet gayet sıkı şekilde denetimlerini sürdürüyor. Pazarcı esnafımızı ve müşterileri sürekli uyarılarda bulunuyoruz. Sürekli kontrol altında götürmeye çalışıyoruz. Artık vatandaş ve esnafımız gayet duyarlı. İnşallah en kısa zamanda pandemiden kurtulup, normal yaşantımıza dönmeyi arzu ediyoruz” dedi. (FATİH DERELİ)

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN