SAKLIKENT KANYONUNA YERLİ TURİSTLER AKIN EDİYOR

Muğla'nın Seydikemer ilçesindeki Saklıkent Kanyonu, bu yıl Covid-19 pandemisi nedeniyle çoğunlukla yerli misafirlerini ağırlıyor. Yerli turistler havaların ısınmasıyla birlikte serinlemek için Saklıkent Kanyonuna akın ediyor.

PAYLAŞ

Dik yamaçlardan oluşan doğal parkuruyla her yıl çok sayıda macera tutkunu yerli ve yabancı turisti ağırlayan Saklıkent Kanyonu önceki yıllardaki canlılığını arıyor. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan kanyon bu yıl korona virüs nedeniyle yerli misafirlerini ağırlıyor.

Kayadibi Mahallesi'nde bulunan ve Seydikemer Belediyesi tarafından işletilen kanyona yetişkin 9, öğrenci ise 4,5 liraya giriş yapıyor. Girişte misafirler sosyal mesafe kurallarına uyarak bilet alıyorlar. Kapıda görevli personel misafirlerin ateşini ölçüp dezenfektan işlemlerini yapıyor.

Yaklaşık 200 metrelik köprüyle Saklıkent Kanyonu'nun girişine ulaşan ziyaretçiler, eşsiz güzellikteki doğaya can veren sudan halat yardımıyla geçiyor. Turistler, burada küçüklü büyüklü şelaleler ve dik yamaçlardan oluşan doğal parkuru aşmanın heyecanını yaşıyor.

Dik yamaçlar arasında yolculuk yapanlar, bu anları cep telefonu kameralarıyla ölümsüzlestiriyor. Kanyon ziyaretini tamamlayanlar dönüş yolunda yer alan bölge halkının açtığı işletmelerden yerel ürünler satın alabiliyor, yemek ve kar şerbetinden tatma fırsatı buluyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN