Saklıkent Kanyonuna turistler akın ediyor

Seydikemer ilçesindeki Saklıkent Kanyonu, bu yıl da Covid-19 pandemisinden kaynaklı sınırlamalar nedeniyle Rus ve Ukraynalı yabancı turistler dışında çoğunlukla yerli misafirlerini ağırlıyor. Yerli turistler doğal güzellikleri görmek ve serinlemek için Saklıkent Kanyonuna akın ediyor.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi - Onur Çadır

Seydikemer’de bulunan Saklıkent kanyonunu görenler hayran kalıyor. Doğa ile iç içe dik yamaçlardan oluşan doğal parkuruyla her yıl çok sayıda macera tutkunu yerli ve yabancı turisti ağırlayan Saklıkent Kanyonuna bu yılda turist akını devam ediyor. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan kanyon bu yıl da korona virüs nedeniyle Rus ve Ukraynalı yabancı turistler dışında çoğunlukla yerli misafirlerini ağırlıyor. Aşılama ile turist sayısının arttığı gözlenirken, kanyona yetişkin 10, öğrenci ise 5 TL ödeyerek giriş yapabiliyor. Yaklaşık 200 metrelik köprüyle Saklıkent Kanyonu'nun girişine ulaşan ziyaretçiler, eşsiz güzellikteki sudan halat yardımıyla geçiyor. Turistler, burada küçüklü büyüklü şelaleler ve dik yamaçlardan oluşan doğal parkuru aşmanın heyecanını yaşıyor. Dik yamaçlar arasında yolculuk yapanlar, bu anları cep telefonu kameralarıyla ölümsüzleştiriyor. Kanyon ziyaretini tamamlayanlar dönüş yolunda yer alan bölge halkının açtığı işletmelerden yerel ürünler satın alıp, yöresel tatları deneme fırsatı buluyor. Saklıkent Milli Park Müdürü Ramazan Yantır, kanyonda birçok aktivite yapılabildiğini kaydederek, “Saklıkent içerisinde 5 tane su kaynağı var. Hepsi doğal. Suyun soğukluk derecesi 4-6 derece arasında değişmektedir. Ekstra olarak kanyonumuzda rafting, zipline, çamur banyosu gibi faaliyetler yapılmaktadır. Suyun serinliğini, heyecan ve adrenalini yaşamak isteyen misafirlerimizi kanyona bekliyoruz” dedi. 
“SU BUZ GİBİ İNANILMAZ SOĞUK”
Aydın’dan Saklıkent Kanyonuna gezmeye gelen Kutluhan Yılmaz, “Aydın’da yaşıyorum ama Saklıkent’e ilk kez geliyorum. Gerçekten mükemmel bir yer. Su buz gibi inanılmaz soğuktu. Restoranların suyun içinde olmasını da çok beğendim. Saklıkent’i herkesin gelip görmesi gerekiyor” dedi. 
“HERKESİN GELİP GÖRMESİ GEREKEN BİR YER”
Saklıkent’in doğal güzelliğine hayran kaldığını söyleyen Yüksel “Marmarisliyim. Yıllardır bu bölgede yaşamama rağmen Saklıkent’e ilk defa geliyorum. Büyüleyici ve muhteşem bir güzelliği var. Su ve doğa birleşince böyle bir güzellik ortaya çıkıyor. İkisi birbirini tamamlıyor. Herkesin gelip görmesi gereken bir yer” diye konuştu. 
“AŞILANMADAN DOLAYI İYİ BİR SEZON GEÇİRİYORUZ”
Saklıkent Milli Park Müdürü Ramazan Yantır ise, “Kanyonumuzda pandemi kurallarını yerine getiriyoruz. Aşılanmadan dolayı iyi bir sezon geçiriyoruz. Yerli turist ziyaretçilerimiz gelmeye devam ediyor. Bu yıl Rusya’dan da oldukça gelenimiz var. İngiltere’nin kapıları kapalı olduğu için oradan ziyaretçi gelmiyor. Yani bu yaz ağırlıklı olarak yerli turist mevcut. Saklıkent içerisinde 5 tane su kaynağı var. Hepsi doğal. Suyun soğukluk derecesi 4-6 derece arasında değişmektedir. Ekstra olarak kanyonumuzda rafting, zipline, çamur banyosu gibi faaliyetler yapılmaktadır. Suyun serinliğini, heyecan ve adrenalini yaşamak isteyen misafirlerimizi kanyona bekliyoruz.” İfadelerini kullandı. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN