Saklıkent Kanyonu, ziyaretçilerini ağırlamaya hazır

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde bulunan dünyanın en güzel kanyonları arasındaki muhteşem güzelliğe sahip Saklıkent Kanyonu, Kovid-19 önemleri alınarak ziyarete açıldı. Seydikemer Belediyesi'nin kontrolünde hemen her yıl binlerce turistin ağırlandığı Saklıkent Kanyonu'nda alınan tedbirlerin ardından ziyaretçilere açıldı.

PAYLAŞ

Türkiye’nin en uzun kanyonları arasında yer alan, doğa harikası Saklıkent Kanyonu; 18 kilometre uzunluğunda, 200 metre yüksekliğinde olan dik yamaçlar arasında, su geçişleri ve zorlu parkuruyla macera tutkunlarının tercih ettiği kanyon olarak binlerce turisti ağırlıyor. Saklıkent Kanyonu korona virüsü ile mücadele kapsamında kapatılmıştı. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, yeni tip korona virüs nedeniyle ziyarete kapatılan 44 milli parkın ve 249 tabiat parkının, 1 Haziran 2020 itibariyle yeniden hizmet vermeye başlayacağını söylemesinin ardından Seydikemer Belediyesi kanyonda gerekli önlemleri aldı. 

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün çalışmaları yerinde kontrol etmesi ile beraber Saklıkent Kanyonu ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde ziyaretçi kabul edecek olan Saklıkent Kanyonu’na maskesiz kimse alınmayacak ve girişte ateş ölçümleri yapılacak. Bunun yanında günlük olarak hijyen ve dezenfekte çalışmaları yapılmaya devam edecek.

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, “Saklıkent Kanyonu’nu misafirlerimiz için hazır hale getirdik. Kovid-19 önlemleri kapsamında ziyaretçileri maskeli ve ateşlerini ölçerek içeriye alacağız. Ziyaretçilerimizden sosyal mesafeye uymalarını rica ediyoruz. Günlük olarak hijyen ve dezenfekte çalışmaları yapılacak. Öte yandan el dezenfekte noktaları olduşturduk” dedi. 


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN