'Sağlık İçin Hepimiz İçin' Denetimleri Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığı'nın, 81 İl Valiliğine gönderdiği 'Koronavirüs Denetimleri' konulu genelgesi kapsamında, 'Sağlık İçin Hepimiz İçin' sloganıyla ülke genelinde uygulanan Covid-19 tedbirleri denetimleri, Muğla Şehirlerarası Otobüs Terminalinde Muğla Valisi Orhan Tavlı'nın katılımıyla gerçekleşti.

PAYLAŞ

Muhabirimiz Esma Turan'ın haberine göre; Vali Orhan Tavlı öncülüğünde ilçe kaymakamları, belediye başkanları, oda başkanları, emniyet ve jandarma ekiplerince gerçekleşen denetimlerde konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, lokantalar, kafeteryalar, düğün ve nikah yapılan yerler, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, yollar, park/piknik alanları, lunapark/tematik parklar, spor merkezleri, kültürel aktivite yerleri, sahil bantları ve tüm yaşam alanlarını kapsayacak şekilde yüksek yoğunluklu bir denetim yapılarak esnaflara ve vatandaşlara alınan tedbirlere uyulması konusunda uyarılarda bulunuldu. 
 
Vali Orhan Tavlı, denetimlerde vatandaşlara, tedbiri elden bırakmamalarını ve rehavete kapılmamalarını belirterek, hijyen konusunda uyararak maske, mesafe, temizlik kuralını hatırlattı.
 
İl genelinde denetimlerin kesintisiz ve süreklilik teşkil edecek şekilde devam edeceğini belirten Vali Orhan Tavlı, “Tüm denetim ekiplerimizle sahadayız.  Vatandaşlarımız alınan tedbirlere sıkı bir şekilde riayet ederse, salgınla mücadelede başarıya hızlı bir şekilde ulaşırız. Alınan tedbirlere ve kurallara uyan esnaf ve vatandaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.
 
Vali Orhan Tavlı, yapılan uyarılara ve alınan tedbirlere uymayanlar hakkında, idarî para cezası başta olmak üzere, gerekli idarî ve adlî yaptırımların uygulanacağını belirtti.
 
Denetlemeleri sırasında Vali Orhan Tavlı’ya İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu eşlik etti.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN