Rus Çift ''İyi ki Türkiye'deyiz''

Yaklaşık bir yıldan bu yana İstanbul'da ticari faaliyette bulunan Rus uyruklu çift, Covid 19 tedbirlerinin Türkiye'de çok iyi uygulandığını belirterek 'Ülkemizdeki vatandaşlarımıza üzülüyoruz. Sağlık tedbirleri çok iyi değil. Bu süreci Türkiye'de geçirdiğimiz için çok mutluyuz' ifadelerini kullandılar.

PAYLAŞ

İstanbul’dan Fethiye’ye gezmeye gelen Rus uyruklu çift, Ölüdeniz’i görünce ilçeye yerleşmeye karar verdi. Belceğiz Plajı’nda bol bol fotoğraf çektiren çifte Habeş Emlak Sahibi Anna Gavrilova eşlik ederek çevredeki villaları gösterdi. Ticari faaliyetini İstanbul’da sürdüren ve Fethiye’ye yerleşmeye karar veren Rus çift Arkadıy Pechatnıkov ve Ilmıra Utemısheva Covid-19 tedbirlerinin Türkiye tarafından çok iyi uygulandığını, hastanelerin çok iyi tedavi sunduğunu, kendi ülkesinde ise can kaybının giderek yükseldiğini ifade ederek “Koronavirüs sürecini Türkiye’de geçirdiğimiz için çok şanslıyız” dediler.

Arkadıy Pechatnıkov “İlk defa Fethiye’ye geldik. İstanbul’da bir senedir oturuyoruz. Fethiye Ölüdeniz’i  çok güzel bulduk. Çalışıyoruz, geziyoruz. Biz Türkiye’de olduğumuz için çok şanslıyız ve mutluyuz. Rusya’daki vatandaşlarımıza da üzülüyoruz. Türkiye’de insanlar pandemiye daha bilinçli yaklaşıyor. Tam zamanında tedbirler alınmış. Çok güzel bir organizasyon yapıldı, Türkiye hükümetiyle biz gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN