Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine askıda gıda yardımı 

Fethiye'de hayırseverlerin bağışladığı gıdalar ihtiyaç sahipleriyle buluşturuluyor. Hayırseverler ramazan ayı boyunca her gün Cumhuriyet Mahallesi'ndeki giyim mağazasının önünde sebzeden ekmeğe çeşitli gıda paketlerini ihtiyaç sahipleri için bağışlıyor. Ramazan ayında bir gelenek haline gelen yardım kampanyasına bu yıl katılımın daha çok olduğu kaydedildi. 

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Ramazan ayında başlayan hayır kampanyası sayesinde ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı yapılıyor. Fethiye’de Balık Hali yanında bulunan giyim mağazası, hayırseverlerin bağışladığı gıdaları ihtiyaç sahipleriyle buluşturuyor. Pandemi döneminin getirdiği ekonomik zorluk ve işsizlik sürecinde, işsiz kalan vatandaşların yardımına hayırsever vatandaşlar koşuyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımı yapmak isteyen hayırseverler, yardımlarını aracılar sayesinde yapabiliyor. Cumhuriyet Mahallesi’ndeki giyim mağazasına bırakılan gıdalar ‘Hayrat Manav’ sayesinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Giyim dükkânının önüne ‘İhtiyaçsa 1 Al Ücret Ödeme’ yazarak gıdalar gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Geçen yıl 1500 aileye ulaşıldığını söyleyen İshak Kalkan, askıda gıda yardımının ramazan ayı boyunca devam edeceğini belirtti. 

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞACAĞIZ
Her gün ekmekten sebzeye kadar gıdaları giyim mağazasının önüne koyduklarını, akşama kadar tüm ürünlerin tükendiğini belirten İshak Kalkan, “Geçen yılda ramazan ayı pandemi döneminde denk gelmişti. Bizde ihtiyaç sahiplerine bir nebze yardımcı olmak için bu yardım kampanyasını başlattık. Yardımsever vatandaşlar bizlere sebze, meyve ve ekmek getiriyorlar. Bizde poşetleyip ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Geçen sene 1500 aileye ulaştık. Bu senede aynı yardımı yapmaya başladık. Bu yıl katılım daha fazla, bu sayede daha çok ihtiyaç sahiplerine ulaşacağız. Bayram sonuna kadar devam edeceğiz. Sponsorlar destek oluyor. Yetmediği yerde biz tamamlıyoruz. Yardım etmek isteyenler bizlere ulaşabilir” diye konuştu.

 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN