Proje için çalışmalar başladı

Fethiye Belediyesi tarafından ihalesi yapılan ve geçtiğimiz haftalarda başlatılan Çalış Plajı Sahil Bandı düzenleme çalışmaları hızla devam ediyor. Çalışmaları değerlendiren Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay, 'Çalış Plajı'nda sahil bandı düzenleme projesinde çalışmalar devam ediyor. Müteahhit firma hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin belediye ile yaptığı anlaşmaya göre çalışmalar 15 Nisan'da tamamlanacak' dedi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Fethiye Belediyesi tarafından hazırlanan Çalış Plajı düzenleme projesi start aldı. 7 milyon TL’lik projede çalışmalar hızlandı. Ülkemizin ve dünyanın gözde turizm merkezleri arasında yer alan Çalış Plajı’nın çehresini değiştirecek Çalış Plajı Sahil Bandı düzenleme projesi için özverili bir çalışma yürütülüyor. Işıklandırma sisteminin Caretta Caretta kaplumbağalarının çıkışını engellemeyecek şekilde düzenlenecek çalışmada, peyzaj düzenlemelerinin de granit taşlarla destekleneceği projede sökülen palmiyeler de belirlenen alanlara dikildi. Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay, çalışmaların 15 Nisan’da tamamlanacağını söyledi. 

15 NİSAN’DA TAMAMLANACAK 
Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay yaptığı açıklamada, “Çalış Plajı’nda sahil bandı düzenleme projesinde çalışmalar devam ediyor. Müteahhit firma hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin belediye ile yaptığı anlaşmaya göre çalışmalar 15 Nisan’da tamamlanacak. Turizm sezonundan önce bitirilmesi hedefleniyor. Düzenlemenin tamamlanması ile Çalış Plajı’nın çehresi değişecektir. Yaz döneminde ziyaretçilerimiz farklı bir Çalış ile karşılaşacak. Esnaflarımızın geçmiş yıllardaki işgaliyeleri geri alınacak. Ön tarafın kullanımı belediyenin takdiridir. Başkanımız bu konuya pozitif yaklaştı” dedi. 

7 MİLYON TL’LİK PROJE 
Projenin 7 milyon TL’ye mal olacağını dile getiren Dernek Başkanı Ay, “Sezon başında 3,5 milyon TL’lik bir proje olarak konuşulmuştu. Daha sonra projeye birçok eklenti yapıldı. Daha sonra 7 milyon TL’ye kadar çıktı. 1 milyon TL’si Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hibe verildi, 6 milyon TL’si ise belediyemiz tarafından karşılanacak. Umut ediyorum zamanında biter ve misafirlerimiz buranın yeni halini beğenirler. Fethiye Belediyesi ve hükümetin bu projede büyük katkıları olduğu için bu bizi daha da mutlu etti. Geçtiğimiz dönemlerde Çalış’ta naylonla kaplı mekanlar görebiliyorduk artık bunu görmemeyi umut ediyoruz. Yolumuz da genişlemiş ve güzelleşmiş olacak. Başkanımız yolun ön tarafının kullanılabileceğini pozitif olarak belirtti. Çalış olarak projeye katkıda bulunmak istiyoruz. Hızlı bir şekilde alanlar boşaltıldı ve çalışmalar sürüyor” ifadelerini kullandı. 


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN