Prizden çıkan yangın paniğe neden oldu

Fethiye'nin çatalarık mahallesinde dün akşam saatlerinde iki katlı evin birinci katında, yangın meydana geldi. Üçlü prizin kontak yapması sonucu çıkan yangın paniğe neden oldu.

PAYLAŞ

Edinilen bilgiye göre, Çatalarık mahallesinde, iki katlı bir evin birinci katında yangın çıktığı ihbarı üzerine olay yerine polis, itfaiye ve ambulans sevk edildi.
Olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri, kısa sürede müdahale ettikleri alevleri, büyümeden söndürdü.
Çocuk odasında başlayan yangını söndüren itfaiye ekipleri  mahsur kalan ve yaralanan kimsenin olmadığını belirledi.
Hasar meydana gelen evde çalışma yapan itfaiye ekipleri,  yangının üçlü prizin kontak yapması sonucu meydana geldiğini tespit etti. Yangında kimsenin yaralanmaması ise sevindirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan ev sahibi, "İşten yeni gelmiştik. Eşim ve çocuğumla yemek yicektik. Mutfakta yemek hazırlıkyorduk. Eve yeni girdiğimiz için evin camlarını kapattım. Daha sonra patlama sesi gibi bir ses duyduk ben bakmaya gittiğimde yangını fark ettim. Hemen eşim ve çocuğumu dışarı çıkardım. Itfaiye haber verdik ve itfaiye gelene kadar kendi imkanlarımızla yangına müdahale ettik. Çok geçmeden itfaiye ekiplerimizde geldi ve yangın kısa sürede söndürüldü tutulan raporda üçlü prizin kontak yapması sonucu olduğunu öğrendik. Odamız kullanılamaz hale geldi ama çok şükür can kaybımız yok" ifadelerini kullandı.

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN