Plakası tespit edildi, sürücüsü belirsiz

Fethiye'de Ölüdeniz Caddesi üzerinde emlakçılık yapan Salih Arsal ve İsa Özütok'a ait olan Alman Pulsar cinsi av köpeğine, önceki gün Ölüdeniz yönüne gitmekte olan bir panelvan minibüs çarptı. Aracın plakası güvenlik kameralarından tespit edilirken, sürücüsü ise belirsiz. Aracın sürücüsünün köpeğe çarptıktan sonra ışık ihlali de yaparak kayıplara karışması vatandaşların tepkisine neden oldu. Kazayı görenler oldukça hızlı olan minibüsün sürücüsünün durmadan ışık ihlali de yaparak kaçmasını eleştirdiler. Köpeğin sahipleri Arsal ve Özütok, yetkililerden sürücünün bulunarak gerekli cezayı almasını istiyorlar.

PAYLAŞ

Yoldan gelen gürültünün ardından 8 yaşındaki Ays isimli av köpeğine aracın çarptığını fark eden Salih Arsal ve İsa Özütok, hemen veterinere götürerek; tedavi başlattılar. Birkaç ameliyat olan av köpeğinin durumunun iyiye gittiği öğrenilirken, köpek sahipleri sürücünün yakalanması için ilgili yerlere müracaat etti. 

Salih Arsal yaptığı açıklamada, “Salı günü saat 11.32 civarında gürültüyle dışarıya çıktık. Köpeğimizin çarpıldığını gördük. Sonradan kamera kayıtlarını incelediğimizde plakasını tespit ettiğimiz beyaz minibüsün açık köpeğimize çarparak durmadan ışık ihlali yaparak geçtiğini gördük. Bunun akabinde kızımızı veterinere götürdük. Acilen ameliyata alınması gerektiğini söylediler. Köpeğimizin cinsi Alman Pulsar av köpeği, 8 yaşında. Hiç kimseye zararı olmayan bir köpek. Sabahları dışarıya 1 saat kadar çıkarıyoruz. Gezsin diye. Gerekli müdahaleler yapıldı. Gerekli yerlere şikayette de bulunduk. Biz sadece bu arkadaşın bulunup cezalandırılmasını istiyoruz. Sonuçta hayvanlar muhtaç canlılar. Görüntüleri izlediğimizde biz minibüsün durmasını isterdik. Biz sesi duymayıp hayvan orada ölebilirdi. Çarpan vatandaş geldiği zaman bizim bir şey yapacak halimiz yok. En azından bize söyleyip bir veterinere götürelim demesi gerekiyordu. Bizim ona kızmamızdaki neden kaçması başka bir nedeni yok” ifadelerini kullandı. 

İsa Özütok da “Üzgünüz böyle bir şey olmaması gerekiyordu. En azından sürücünün durması lazımdı. Ve kırmızı ışıkta durması lazımdı. Şikayette bulunduk. Bir insanda olabilirdi, çocuk da olabilirdi. Kızımız hala ameliyatta. Böyle olmamalıydı. 45 günlükten beri biz yetiştirdik. Şu an 8 yaşında. Bir çocuğumuz evladımız gibi. İnsanın içi paramparça oluyor. Görüntüler çok kötü. Kameralarda da var. Araç çok sert vuruyor. Hızı da 80-90 kilometre” dedi.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN