Pınar'ın katili Cemal Metin Avcı, nasıl öldürdüğünü bağ evinde anlattı

Muğla Menteşe'de yaşanan ve Türkiye'yi ayağa kaldıran Pınar Gültekin cinayetiyle ilgili, olayın meydana geldiği bağ evinde keşif yapıldı. Afyon Cezaevi'nden getirilen Cemal Metin Avcı, cinayeti nasıl işlediğini anlattı. Keşif sırasında eve Pınar'ın cesedinin konulduğu varilin benzeri ve palet getirildi.

PAYLAŞ

Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin cinayeti davasının ilk duruşmada, 22 Aralık'ta keşif yapılmasına karar verilmişti. Cemal Metin Avcı'nın kaldığı Afyon Yüksek Güvenlikli T Tipi Ceza İnfaz Kurumu'ndan getirilemediği için keşif dün yapıldı.

Cinayetin işlendiği ev ve çevresinde güvenlik güçleri yoğun önlem aldı. Afyon Yüksek Güvenlikli T Tipi Ceza İnfaz Kurumu'ndan getirilen Avcı ve Muğla Düğerek Cezaevi'nde tutuklu bulunan kardeşi Mertcan Avcı farklı araçlarla eve getirildi. Cemal Metin Avcı önce bahçede cinayeti nasıl işlediğini anlattı. Daha sonra evin içinde Pınar'ı nasıl öldürdüğünü anlatan Avcı, içine ağırlık konulan varili sürükleyerek dışarı çıkardı. Burada varilin içindeki cesedi yakmaya çalıştığını, yanmayınca beton döktüğünü belirten Avcı, daha sonra varili, olay günü kullandığı aracın benzeri bir araca yükledi. Avcı, keşif sırasında mahkeme heyeti ve avukatın sorularına, "Cinayeti tek başıma işledim. Kimse yardım etmedi" diye karışlık verdi, olayı ayrıntılarıyla anlattı. Avcı'nın ardından soruları cevaplayan kardeşi Mertcan Avcı, olay günü bağ evine geldiğini fakat cinayetle ilgisi olmadığını söyledi. Yaklaşık 2 saat süren keşifin ardındankonuşan Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, "Keşif tatmin edici olmadı. Sanığın ifadelerinde çelişkiler var. Olay günü yaşananları tam olarak keşfe yansıtamadık. Israrla tek başına yapmadığını düşünüyoruz. Katil, önceden ezberletilmiş sözleri söyledi" dedi.
 

Ferdi Yavuz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN