PAZARLARDA DENETİMLER DEVAM EDİYOR 

Pandemi dönemi dolayısıyla Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra Salı Pazarı'ndaki denetimlerini sürdürdü. Maske ve sosyal mesafe hususunda uyarılarda bulunulurken büyük bir çoğunluğun kurallara uyduğu kaydedildi. 

PAYLAŞ

Pandemi dönemi dolayısıyla Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra; Salı Pazarı’ndaki denetimlerini sürdürdü. Maske ve sosyal mesafe hususunda uyarılarda bulunulurken; büyük bir çoğunluğun kurallara uyduğu kaydedildi. 

Kurban Bayramı öncesinde Salı Pazarı’nda gözle görülür bir hareketlilik yaşandı. Bayram öncesinde vatandaşların mağdur olmaması adına Arife günü Patlangıç, Çalıca ve Çiftlik semt pazarları ile Üretici Pazarı’nın açık olacağı kaydedildi. Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürü Sadık Bağlan yaptığı açıklamada, “Salı Pazarı’nda pandemi nedeniyle maske ve sosyal mesafe konusunda uyarılarımızı yapıyoruz. Maske kullanımı yüzde 90 diyebiliriz. Sadece birkaç müşterimizde olmadığını gördük fakat arkadaşlarımız gerekli uyarıları yaptı. Bugün hem esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutlamak hem de önlemlere uyulması adına pazarımızı dolaşıyoruz. Tüm halkımızın ve misafirlerimizin bayramlarını kutluyorum. Öte yandan bayram tedbirlerimizi aldık. Kurban satış yerimiz hazır ve kurban kesilecek alanlar belirlendi. Bayram öncesinde her anlamda hazırlıklarımızı tamamladık. Bayramın birinci gününün Cuma denk gelmesi nedeniyle Ziraat Odamız ve üreticilerimizden gelen talepler doğrultusunda Üretici Pazarı, Perşembe günü kurulacak” dedi. 

Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra açıklamasında, “Pandemi süresince tüm pazarlarımızda rutin denetimler devam ediyor. Müdürümüz ve zabıta arkadaşlarımızla birlikte pazarı dolaştık, maske ve sosyal mesafe konusunda uyarılarımızı yaptık. Bayram öncesi küçük de olsa pazarlarımızda bir hareketlilik söz konusu. Fiyatlar ise normal düzeylerde seyrediyor. Meyve fiyatları yüksek ama sebze fiyatları çok uygun. Arife günü Patlangıç, Çalıca ve Çiftlik semt pazarları açık olacak. Öte yandan Cuma günleri kurulan Üretici Pazarı da aynı gün kurulacak. Seydikemer’deki pazarlar da Arife gününe alındı. Bayramın 3. günü Günlükbaşı ve Çamköy pazarları da açık olacak. Fethiye’de yaşayan halkımızın, esnaf arkadaşlarımızın ve misafirlerimizin bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı. 

 
 

Emrullah Gök

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN