Pazar ve market fiyatları arasında fark büyük

Son günlerde fiyat denetimleriyle gündeme gelen zincir marketlerdeki sebze meyve fiyatları cep yakıyor. Markette 40 lira olan biber, semt pazarlarında 15 liradan satılıyor. 

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi - Volkan YENGEL

Son günlerde fiyat denetimleriyle gündeme gelen zincir marketlerdeki sebze meyve fiyatları cep yakıyor. Markette 40 lira olan biber, semt pazarlarında 15 liradan satılıyor. Pazar esnafı vatandaşın semt pazarlarını tercih ettiğini söylüyor.

Pazar ve market fiyatları arasında fark büyük
Vatandaş fiyat farklarından dolayı marketi değil pazarı tercih ediyor. Zincir marketlerdeki fiyatlarla semt pazarları arasında büyük fark göze çarpıyor. Vatandaş daha ucuz olması sebebiyle marketlerden daha çok semt pazarlarından alışveriş yapıyor. Pazarcılar da, vatandaşların daha çok semt pazarına geldiğini ve marketlere göre buradaki ürünlerin daha uygun olduğunu belirtiklerini söylüyor. 
Markette kilosu 25 lira olan domates, semt pazarında 18 liradan, kilosu 15 lira olan biber ise market tezgahlarında 40 liradan satılıyor. Pazarda pırasa 10 liradan,ıspanak 15 liradan, marul 4 liradan, turp 7 liradan, havuç 7 liradan, kereviz 10 liradan, patates 8 liradan, soğan 5 liradan, salatalık 13 liradan, patlıcan 20 liradan satılıyor.

Pazar ve market fiyatları arasında fark büyük

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN