Parklar, pazarlar lokanta oldu

Koronavirüs kısıtlaması çalışanları yeni arayışlara yöneltti. Restoranların 'paket servis' ve 'gel-al' hizmeti vermesi ile Fethiye'de park ve bahçelerin yanı sıra Pazar yerleri adeta açık hava lokantasına dönüştü.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Kovis-19 tedbirleri kapsamında restoranların sadece paket servis ve gel al şeklinde hizmet vermeye başlaması ile birlikte hemen her yer açık hava lokantasına dönüştü. Fethiye’deki park ve bahçelerde vatandaşlar, büfe ve restoranlardan aldıkları yiyecek ve içecekleri parklardaki banklarda yerken, paket servisler ise artık adres olarak verilen park ve bahçelere getiriliyor. 

İçişleri Bakanlığı aldığı kararla restoran, lokanta, pastane, kafe ve kafeterya gibi işletmelerin saat 10.00 ile 20.00 arasında paket servis ya da gel al hizmeti vermesine dışarda olan vatandaş kendi usulüne göre çözümler üretiyor. Büfe ve diğer işletmelerden aldığı yiyecek ve içecekleri çevrede bulunan banklarda ve bahçelerde yerken, pazarlarda yapılan sac böreklerini de sandalye üzerinde ya da kucağında tüketiyor. Paket servis sayısında önceki döneme göre büyük artış yaşayan işletmelerin gün içinde aldığı en fazla adres ise Fethiye’deki park ve bahçeler oldu. Vatandaşlar, getirilen kısıtlamalar nedeni ile siparişlerini ya elden aldıklarını ya da bulundukları parkları adres gösterip, getirttiklerini söylediler. Cuma pazarında da börek yapıp satan kadınlar, pandemiden uzun süre getirilecek bir kısıtlamanın ardından rahatlığa kavuşabileceklerini söylerken, börek alıp yiyen vatandaşlar da “tedbirlere uymaya çalışıyoruz” diye konuştular. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN