Paramotor ve Foto Kapanla Aranıyor

Fethiye'de Mendos Dağı'na antrenman tırmanışı için giden dağcı Fikret Emre'yi, bayram ve sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen arama çalışmaları devam ediyor. 13 gündür kayıp dağcıdan haber alınamazken değişik noktalara foto kapanlar kuruldu. Ayrıca paramotor, drone ve iz takip köpekleriyle de arama çalışmalarına devam ediliyor. Kaymakam Muzaffer Şahiner, dün 62 kişinin katıldığı arama çalışmalarından bir sonuç alınamadığını paramotor ve drone destekli çalışmalara foto kapan da eklendiğini söyledi.

PAYLAŞ

12 Mayıs’ta Patlangıç Mahallesi’ndeki evinden ayrılan Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü dağcılarından Fikret Emre, Mendos Dağı’na antrenman tırmanışı yapmak istedi. Bir daha geri dönmeyen dağcı için ailesinin talebi üzerine Jandarma tarafından geniş çaplı arama kurtarma çalışması başlatıldı. Kayıp dağcının sırt çantası, telefonu ve tırmanış eşofmanı geçtiğimiz günlerde Mendos Dağı eteklerindeki Maden Ocağı Mevkiinde bulunmuştu. O günden bugüne yapılan arama çalışmalarında başka bir ize rastlanmadı. Fikret Emre’nin anne ve babası Mendos Dağı’ndan gelecek müjdeli haberi merakla bekliyor.
FOTO KAPAN KURULDU
Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı 4 günlük Bayram tatiline rağmen Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) İzmir ve Muğla İl Müdürlüğü, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Zirve Dağcılık ve Likya Dağcılık ile Fethiye, Marmaris ve Kaş AKUT ekipleri ile Datça ve Fethiye’den Mahalle Afet Gönüllüleri-Acil Müdahale Ekipleri (MAG-AME), Türkiye Dağcılık Sporcuları ve iki iz takip köpeği ile karadan, drone destekli ekipler tarafından ise havadan arama çalışmaları sürerken foto kapanlar da Mendos Dağı’nın değişik noktalarına kuruldu. Arama çalışmalarına havadan paramotor desteği de sağlanacağı öğrenilirken Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner “Kayıp Dağcı ile ilgili arkadaşlar dün de 62 kişi ile aramaya devam ettiler. Rüzgardan dolayı paramotorlar uçamadı. Bugün deneyecekler çünkü yukarda rüzgar çok fazla. Biz hem belediyeden hem orman teşkilatımızdan foto kapan bulduk, değişik yerlere kurduk. Arkadaşlarımız bu sıcakta gayretle çalışıyorlar” şeklinde açıklamada bulundu. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Hey Gidi yurdum insanı | 26 Mayıs 2020 13:52

    Ne ararsın acaba bu zamanda dağda ????

BUNLARA DA BAKIN