PANDEMİYE RAĞMEN KURSLAR DEVAM EDİYOR

Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ender Suat Tok açıklamasında 'Pandemiye rağmen kurslarımız devam ediyor. Kurslarımızda herhangi bir zorunluluk olmadığından dolayı, kursiyerlerimiz gerekli tedbirleri alarak eğitimlerimize geliyorlar' dedi.

PAYLAŞ

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılını, 1 Eylül’den itibaren başlattıklarını kaydeden Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ender Suat Tok, açılan 46 kursa bin 232 kursiyerin katıldığını belirtti. Faaliyetlerde maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edildiğini vurgulayan Tok; uzun süre evde kalmak zorunda olan kişilerin kurslara katılarak psikolojik olarak rahatladıklarını dile getirdi.  

Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ender Suat Tok yaptığı açıklamada, “Pandemiye rağmen kurslarımız devam ediyor. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı bir kurumuz. Kurslarımızda herhangi bir zorunluluk olmadığından dolayı, kursiyerlerimiz gerekli tedbirleri alarak eğitimlerimize geliyorlar. 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılını, Milli Eğitim Bakanlığımızın talimatları ile 1 Eylül itibariyle başlattık. 18 günlük süreç içerisinde 46 kurs açtık ve bu kurslarımızdan bin 232 kişi faydalanmaktadır. Merkezimizde korona virüsü tedbirleri alınmış durumda. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarını ön planda tutuyoruz. İnsanlar uzun bir süre evlerinde kaldıklarından dolayı kurslara katılarak, psikolojik olarak rahatlamak istiyorlar. Kurslarımıza katılmak isteyen herkesi bekleriz” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN