Pandemiden kaçan Ölüdeniz'de

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Aralık ayı yaklaşmasına rağmen yazdan kalma güneşli ve güzel havayı gören vatandaşlar Ölüdeniz sahiline koştu. Pandemi nedeni ile alınan tedbirler ve kısıtlamalar kapsamında, günlerinin çoğunu evlerinde geçiren vatandaşlar güneşli ve güzel havayı görünce kendilerini Ölüdeniz'e attı. Ölüdeniz sahili adeta yazdan kalma görüntü sergilerken, yerli ve yabancı turistler güneşin ve denizin keyfini çıkardılar.

PAYLAŞ

Türkiye’nin büyük bir bölümünde yağışlı ve soğuk hava etkili olurken, Fethiye’nin Ölüdeniz mahallesinde yazdan kalma güneşli ve güzel havayı gören vatandaşlar, Ölüdeniz sahiline koştu. Yörede yaşayan yerli vatandaşların yanı sıra yabancı uyruklu vatandaşlar, güneşli ve güzel havanın tadını, Ölüdeniz sahilinde çıkardı. Kimi vatandaşlar balık tutarken, kimileri sahile şezlong atıp, kitap okuyup, denize girenleri izledi. Güzel havada Babadağ’ın bin 200 metrelik pistinden, yamaç paraşütü ile atlayan yamaç paraşütü tutkunları gökyüzünden Ölüdeniz’i seyrederek, adrenalin depoladılar. Paramotor ile Ölüdeniz’i havadan gezenlerin yanı sıra sahilde sosyal mesafeye uyarak, yanlarında getirdikleri çay ve kahveyi yudumlayanlarda Ölüdeniz’de keyifli bir gün geçirenlere eşlik ettiler. Hava sıcaklığının 22, deniz suyu sıcaklığının 23 derece kaydedildiği Ölüdeniz’de, aralık ayı yaklaşmasına rağmen güneşli ve güzel havayı görenler denize girip, keyifli anlar yaşadılar. 
35 YILDIR GELİYORUM
Denizli’nin Acıpayam ilçesinden geldiğini ifade eden Özcan Kan, “Ölüdeniz ’de hava süper. 35 yıldan beri Acıpayam’dan Ölüdeniz’e geliyorum. Bu mevsimde daha da güzel oluyor. Ölüdeniz’den başka yere gitmiyorum. Denize girmedim ama birazdan gireceğim. Turistler yok daha sakin. Pandemi döneminde sakin olması bizler için çok güzel. Balık tutmaya çalışıyoruz fakat hep balon balığı geliyor” ifadelerini kullandı. 
YAZ BİTMEDİ
Ferhat Uçar ise, “Deniz çok güzel. Herkese tavsiye ediyorum. Yaz daha bitmedi. Aralık ayına gelmemize rağmen su çok güzel... Sezon sonu olmasına rağmen bayağı bir yoğunluk gözüküyor. İnsanlar burayı çokça tercih ediyor. Ölüdeniz yaz-kış yılın 12 ayı çok güzel. Pandemi dönemi için, Ölüdeniz biçilmiş kaftan. Çok özel bir yer” diye konuştu. 
CENNETTİN TADINI ÇIKARIYORUZ
Yörede yamaç paraşütü işletmeciliği yapan Murat Tüzer ise, “Neredeyse aralık ayına gireceğiz ama halen hava sıcak. Sezonu kapattık, artık tatil yerinde kendimiz tatil yapıyoruz. Cennettin tadını çıkarıyoruz” dedi. 
12 AY TATİLDEYİZ
Yöredeki işletmecilerden Kadri Tuğlu’da, “Ölüdeniz ’de işletmeciyim. 12 ay boyunca yüzüyorum. Herkese tavsiye ediyorum. Biz burada 12 ay tatildeyiz. Deniz suyu sıcaklığı ve hava sıcaklığı 25 derece. Harika bir ortam... Tatiller bitmesin, sabahlar olmasın” dedi.
ÖLÜDENİZ HARİKA
Ali Işık ise, “28 Kasımda, Belcekız plajda güzel havanın tadını çıkarıyoruz. Herkese tavsiye ediyoruz. Zamanlarını başka yerlerde değil, Ölüdeniz’ de geçirsinler. Pandemi dönemini burada, sakinlik içerinde geçiriyoruz” diye konuştu.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN