Pandemi döneminde kiralık bisiklete yoğun ilgi

Dünyayı ve ülkemizi olumsuz etkileyen korona virüsü salgını ile insanlar toplu taşımadan kaçınırken, bisiklet ve elektrikli bisikletler tercih edilmeye başlandı. Temastan ve bulaşma riskinden uzak olan bu araçları bazı vatandaşlar yetkili servislerden satın alırken, bazıları da kiralamayı tercih ediyor.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Fethiye’de bisiklet yollarının olması ve ulaşım açısından güvenliği, bisiklet tutkunlarının sayısını arttırıyor. Fethiye’de bisiklet kiralama işi yapan Samet Tan, pandemi döneminde bisikletin ön plana çıktığını belirtti. Her yaştan insanlara, çeşitli kategorilerde bisiklet ve elektrikli bisiklet kiraladıklarını anlatan Tan, modellere göre kira fiyatlarının değişkenlik gösterdiğini söyledi. 

PANDEMİ DÖNEMİNDE BİSİKLET ÖN PLANDA 
Fethiye’de bisiklet kiralama işi yapan Samet Tan, “Bisiklet her dönemde rağbet görüyor. Pandemi döneminde toplu taşımaya verilen önem azaldı. Bisikletler çok fazla ön plana çıktı. Satın alınan ve kiralanan bisikletleri yetiştiremiyorum. 4 yaştan yetişkinlere kadar farklı modellerim var. Her yaşa uygun ve kadınlarımız için daha rahat bisikletlerimiz bulunuyor. Dağ bisikletleri, şehir bisikletleri ve yarış bisikletleri gibi birçok farklı kategorilerde bisikletler var. Fiyat örnek verecek olursak; bisikletlerin saatlik ücreti 15 TL, günlük kiralamalar da ise 45 TL. Elektrikli bisikletlerin güç ve modeline göre fiyatlar değişiklik göstermekte” ifadelerini kullandı.

BİSİKLET TURLARIMIZ VAR
Belirli dönemlerde Fethiye’nin değişik bölgelerine bisiklet turları da düzenlediklerini kaydeden Samet Tan, “Bisikletin inanılmaz bir sürüş keyfi var. Ben dahil olmak üzere, çok fazla bisiklet tutkunu var. Fethiye’nin hava şartları bisiklet turlarına çok müsait... Hava durumuna göre, Göcek, Yarımada, Kayaköy, Çiftlik, Kargı, Yanıklar, Karaot Plajı’na turlarımız oluyor. Turlarımıza minimum 15 kişi katılıyor. Eşini, dostunu getirmek isteyenler ve kendine güvenenleri turlarımıza bekliyoruz. Kapımız herkese açık” diye konuştu.(FATİH DERELİ)
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN