Öztürk'ten Karayiğit'e ziyaret

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk beraberinde yönetim kurulu üyeleriyle Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit'e ziyarette bulundu. Fethiye Ziraat Odası'nın meclis toplantısına katılan AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Başkan Karayiğit ve meclis üyelerinden tarımdaki sıkıntıları tespit etti. Öztürk, 'Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli önümüzdeki günlerde 10-15 gün içerisinde Fethiye'ye gelecek' dedi. Karayiğit'te, 'Kuraklıktan dolayı zarar gören çiftçilerimize Tarım Bakanlığı'mızdan ve Hükümet'imizden afet olarak da dönümde 200 lira destek talebimiz var' dedi.

PAYLAŞ
Öztürk'ten Karayiğit'e ziyaret
AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk beraberinde yönetim kurulu üyeleriyle Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit’e ziyarette bulundu. Fethiye Ziraat Odası’nın meclis toplantısına katılan AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Başkan Karayiğit ve meclis üyelerinden tarımdaki sıkıntıları tespit etti. Öztürk, “Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli önümüzdeki günlerde 10-15 gün içerisinde Fethiye’ye gelecek” dedi. Karayiğit’te, “Kuraklıktan dolayı zarar gören çiftçilerimize Tarım Bakanlığı’mızdan ve Hükümet’imizden afet olarak da dönümde 200 lira destek talebimiz var” dedi.
Gerçek Fethiye Gazetesi -

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri Ziraat Odası Meclis Toplantısı’na katılıp, çiftçilerin sıkıntılarını dinlediler. Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit ve meclis üyelerinin karşıladığı AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve beraberindekiler meclis üyelerinin tarımdaki sıkıntılarını dinleyip, not ettiler. Ziyarette konuşan Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, “Tarımda kuraklıktan dolayı çiftçilere afet yardımı olarak dönümde 200 TL destek ödemesinin Fethiye’deki çiftçilere de ödenmesini arzu ediyoruz” dedi. 
BÜYÜK KURAKLIK VAR
Başkan Kenan Karayiğit, “Bu pandemi döneminde herkes zor dönemler geçiriyor. Bu zor dönemi el birliği ile hep beraber aşacağımıza inanıyorum. Bu pandemi tüm dünyayı sarstı, Türkiye’mizde de kuraklık çok kötü durumda. Fethiye bölgesinde kuraklığı çok fazla hissetmesek de, bizim yayla bölgelerimizde ve İç Anadolu da büyük kuraklık var. Önceki gün Genel Başkanımızın kuraklıkla ilgili açıklaması, kuraklıktan dolayı zarar gören çiftçilerimize Tarım Bakanlığı’mızdan ve Hükümet’imizden afet olarak da dönümde 200 lira destek talebi var. Bu destek talebini de Başkanımız, Tarım Bakanımıza iletmiş durumda. Ayrıca daha önceki pandemi döneminde bazı polis ve jandarma arkadaşların, çiftçi belgesi geçerli değil. Çiftçilerin izin belgesi alması gerektiğini söyledikleri akşam, Genel Başkanımız hem İç İşleri Bakanımız ve Tarım Bakanımıza konuyu iletti. O gün akşam resmi gazete de yayınlandı. Çiftçi belgesi geçerli diye. Aynı duyarlılığı göstereceklerine ben inanıyorum, o çiftçilerimizin zararının da 200 liradan olsa da zarar ödeneği çıkacağına inanıyorum. Ziyaretinize teşekkür ederim” diye konuştu. 
SIKINTILARI VEKİLLERİMİZE İLETİYORUZ    
AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’te, “Pandemi tüm dünyada mücadele edilen bir konu ve Türkiye’de en iyi şekilde mücadele ediyor. Sıkıntılar oluyor elbette, çözmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Her bakanlığın kendine özgü kuralları ve şartları var. Biz tabi çiftçilik, tarım ve ziraat odası bizimde ailelerimizin çoğumuzun geldiği yerler. Öylesine yabancı olduğumuz konular değil. Konularımızı her dakika görüşmesek dahi bakanlıklarımıza, Cumhurbaşkanımıza her daim iletiyoruz. Geçen haftalarda Tarım Orman Bakanımız Köyceğiz’deydi. Orada da bazı konuları iletme imkanı oldu. Tarım Bakanımız 10-15 gün içerisinde Fethiye’ye gelecekler. Oda başkanımız da sık sık bizler ile istişare ediyor. Hem il başkanımızla hem de vekillerimiz ile biz elimizden geldiği kadarıyla konuları iletiyoruz. Hep birlikte bu sıkıntıları aşarız diye düşünüyorum. Bildiğiniz gibi Fethiye için bazı projeler var. Sulama ile ilgili proje ihalesine çıkıldı. Daha sonra nasıl detaylı bir çalışma yapılabilir bu projeden sonra ortaya çıkacak. Onunla ilgili takiplerimizi yapıyoruz. Bazı mahalleler ve bölgelerin kuraklıktan kaynaklanan sulama ile ilgili devam eden sorunlarını ilgili müdürlüklere iletiyoruz.  Karacaören de bir gölet yapımı devam ediyor, Tepecik Göleti plana alındı. İnşallah yakın bir zaman da yapacağız. Onun haricin de İncirköy, Üzümlü, Kızılbel o bölgede de sulamayla ilgili, sorunun çözümü için Devlet Su İşleri ile görüşmelerimiz var. Zaman zaman gelip ölçüm ve inceleme yapıyorlar. Müjdesini yakın zamanda onlarla vereceğiz” sözlerine yer verdi. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN