ÖZTÜRK 'HERKESİ, 15 TEMMUZ AKŞAMI BEŞKAZA MEYDANINA BEKLİYORUZ'

15 Temmuz Darbe Girişiminin 4. Yılında, hem şehitler anılacak hem milletin zaferi kutlanacak.

PAYLAŞ

Takvimler 15 Temmuz 2016 Cuma gecesini gösterdiğinde vatandaşlar, Fetö terör örgütüne karşı eşine daha önce dünyada rastlanmamış bir direniş göstermişti. Ankara ve İstanbul merkezli olmak üzere ülkenin 81 ilinde yüz binler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile vatan savunması için sokağa çıkmıştı. Bu darbe girişimi tüm yurtta yaklaşık 22 saatte kontrol altına alınarak milletin zaferiyle sonuçlanmış, 251 şehit ve 2 bin 196 gazi verilmişti. Ülkemizin geçirdiği bu elim olayın ardından 15 Temmuz tarihi resmi tatil olarak ilan edildi. Her yıl, 15 Temmuz akşamı, ülkenin dört bir yanında sabahlara kadar demokrasi nöbetleri tutularak hem şehitler anılıyor, hem de milletin zaferi kutlanıyor.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı ile darbe girişimi hakkında bir açıklamada bulunan Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “ Allah milletimize böyle bir olay bir daha yaşatmasın, milli birlik ve beraberliğimiz bozulmasın” diyerek, tüm vatandaşları 15 Temmuz akşamı Beşkaza Meydanı’nda yapılacak programa ve demokrasi nöbetine davet etti.

DEMOKRASİYE VE EGEMENLİĞE SAHİP ÇIKTILAR

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk yaptığı açıklamada, “Bildiğiniz gibi ülkemiz 4 yıl önce, 2016 yılı 15 Temmuz gecesinde hain bir darbe girişiminde bulunuldu. Sıkıntılı geçen saatlerin üzerine Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşlarımızı sokaklara ve meydanlara davet etmesi üzerine; halk sokağa döküldü. Demokrasiye ve egemenliğe sahip çıktılar. Bu mücadele sonucunda şehitlerimiz ve gazilerimiz oldu. Şu 4 yıl içinde şunu anladık, Türkiye büyük bir güç ve tüm dünyanın bunu bilmesi gerekiyor. İnsanlarımızın demokrasiye ve milli egemenliğe nasıl sahip çıktığına tüm dünya şahit oldu. 251 şehidimizin ruhları şad olsun. 2 bin 196 gazimize minnettarız. Allah onlara uzun ömürler versin. Allah bir daha ülkemizin gündemine böyle olaylar getirmesin” diye konuştu.

BEŞKAZA MEYDANI’NDA TOPLANIYORUZ

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, 15 Temmuz günü Beşkaza Meydanı’nda düzenlenecek programı da açıklayarak “15 Temmuz, Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilan edildi. Kaymakamlığımızın organize ettiği bir program ile bu günü anacağız. Tüm vatandaşlarımızı demokrasi nöbetine davet ettik. AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı olarak bizler de meydandaki yerimizi alacağız. Tüm hemşerilerimizi Beşkaza Meydanı’na bekliyoruz. Pandemi süreci olduğu için meydanımızda her şey sosyal mesafe kuralına uygun olarak düzenlenecek” dedi.   

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN