Özel Fethiye Egebil Anadolu Lisesinde İlk Mezuniyet Heyecanı

Özel Fethiye Egebil Anadolu Lisesi Fethiye Kampüsü 18 Haziran Cuma günü okulları bahçesinde düzenlediği mezuniyet töreni ile 12. Sınıf öğrencilerini mezun etti.

PAYLAŞ
Özel Fethiye Egebil Anadolu Lisesinde İlk Mezuniyet Heyecanı
Özel Fethiye Egebil Anadolu Lisesi Fethiye Kampüsü 18 Haziran Cuma günü okulları bahçesinde düzenlediği mezuniyet töreni ile 12. Sınıf öğrencilerini mezun etti.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Gerçek Fethiye

Öğrenci merkezli bir yaklaşımla tam öğrenmeyi gerçekleştirmek, etik, ilkeli ve tutarlı bir anlayışla çok yönlü, mutlu, başarılı ve sağlıklı nesiller yetiştirmeyi temel hedef edinen Egebil Anadolu Lisesi Fethiye Kampüsü 18 Haziran 2021 Cuma günü saat 19.00’da ilk mezunlarını Ege’den görkemli bir mezuniyet kutlaması ile uğurladı.
Koronavirüs önlemleri kapsamında tüm tedbirlerin alındığı mezuniyet töreni Egebil Anadolu Lisesi  bahçesinde saygı duruşu ardından İstiklal Marşı  ile başladı.
Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Handan Şahintaş: “Arkalarında güçlü aileleri olan, onlara her durumda rehberlik eden ebeveynleri oldukça daha iyi baş eebilen hayata daha güvenle hazırlanan gençler olarak yollarına devam edecekler. Hayat becerisi hayat içinde kazanılır. Sevgili Gençler, yapay zekanın hayatımıza girdiği 21. Yüzyıl yetkinlikleri; işbirliği, ilişki yönetimi, eleştirel düşünme ve üretkenliktir. Kendinize ve seçeceğiniz mesleğe yatırım yapın. Her zaman adil ve dürüst olun. Dostlarınızı iyi seçin sosyal sorunlara duyarlı olun. Bunlar sizi güçlü kılar. 
Sizleri Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözleri ile uğurlamak istiyorum. ‘Gençler! Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız.’ Şansınız bol, yolunuz açık, başarılarınız daim ve mutluluğunuz kalıcı olsun.” sözleriyle konuşmasını tamamladı. 
Ardından Okul Kurucu Temsilcisi Doğan Gökçe “ Pandemi süreci ailenin ne kadar önemli olduğunu, çocukların ne kadar değerli olduğunu öğretti. Daha farklı bakıyoruz etrafımıza. Çocuklarımızı hayata hazırlarken onların birer birey olduğunu öngörerek değerlendirmeli ve fırsatları ona göre sunmalıyız. İlk mezunlarımızı veriyoruz, biz de onlar kadar heyecanlıyız. Bu bayrağı layıkıyla taşıyacaklarından şüphe duymuyorum. Değerli gençler bu kapı sizlere hem maddi hem manevi her zaman açık. Yolunuz bahtınız açık olsun.” ifadelerinde bulundu.
Okulun 12. Sınıf mezun öğrencilerinden Gül Başak Arıkök  arkadaşlarına hitaben konuşma yaptı. Mezun öğrenciler 11. Sınıf öğrencilerine okulun flama ve bayrağını teslim ettikten sonra okul birincisi Gül Başak Arıkök okul kütüğüne birincilik plaketini alkışlar eşliğinde çaktı.
Her öğrencinin mezuniyet belgesi öğretmenleri tarafından verilip hatıra fotoğrafı sonrası kepleri havaya fırlatarak üniversiteye adım atmanın haklı gururunu yaşadılar. 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN