Özel Çocuklar Yangın Tatbikatında

Fethiye'de Özel eğitim gören çocuklar, velilere ve öğretmenlere, Fethiye İtfaiye Müdürlüğü ekibi tarafından yangın tatbikatı eğitimi verildi. Tatbikatta yangın söndürme eğitimi uygulamalı olarak verilirken öğrenciler ve veliler heyecanlı dakikalar yaşadı.

PAYLAŞ

Nursel Özdemir Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, heyecanlı dakikalara şahit oldu. Kurumda çalışan öğretmen ve görevlilerle birlikte özel eğitim alan çocuklar ve velileri yangın tatbikatına katıldı. Fethiye İtfaiye Amirliği’nde görevli itfaiye erleri Hakan Çoban ve Veli Günay tarafından verilen eğitimde önce bina tahliyesi gerçekleştirildi. Binada bulunan herkes toplanma alanında bir araya geldi. Sonrasında itfaiye eri Hakan Çoban tarafından önce teorik olarak işyerinde ortaya çıkabilecek bir yangın acil durumda doğru malzemeyle yangınlara müdahale edebilme ve zararı en aza indirebilecek bilgi ve becerilerini artırmaya yönelik eğitim verildi. Görevli, tatbikata katılanlardan, yangınla baş edememe durumunda itfaiye aranıldığında doğru adres verebilmelerini isteyerek çocuklara da ateşle, kibrit ve çakmakla oynamamaları konusunda uyarılarda bulundu. Ardında görevli Hakan Çoban, eğitime katılanlara çocuklarıyla birlikte her zaman itfaiye binasını ziyaret edebileceklerini dile getirerek oradaki araç gereçleri yerinde görebileceklerini de söyledi. 
Yangın söndürme konusunda genel bilgiler aktarıldıktan sonra uygulamalı olarak tatbikata geçildi. Önce bir yangının nasıl söndürülmesi gerektiği, yerde yakılan eğitim ateşi üzerinde, itfaiye eri Veli Günay tarafından gösterildi. Ardından uygulamaya katılmak isteyen öğretmen ve velilere de yangın söndürme fırsatı tanındı. İtfaiye aracının önünde toplu fotoğraf çekilmesinin ardından tatbikat sona erdi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN