Öykü Yarışması'nın kazananları belli oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kültür dünyasındaki çalışmalarıyla önemli bir yer edinen ve yakın zamanda hayatını kaybeden yazar ve eğitmen Asım Gültekin anısına bu yıl ilk kez düzenlenen 1. Gençler Arası Öykü Yarışmasına, 'Bir Sonbahar Öyküsü' konusu ile 13-17 yaş kategorisinde yapılan başvurular neticesinde, ilimizden Songül Baykara ve Ekin Çallı isimli gençlerimiz dereceye girdiler. Kendilerine ödül olarak D&R'dan 'Kitap Hediye Çeki' ve 'Milli Forma' verildi. Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman tarafından ödülleri takdim edilen Songül Baykara ve Ekin Çallı, yeleklerini giyerek gönüllü gençlerimiz arasına katıldılar.

PAYLAŞ

İl Müdürü Ömer İlman kazananlara ödüllerini takdim ederken yaptığı açıklamada, “Tüm amacımız, ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak gençlerimizin iyi bir şekilde geleceğe hazırlanarak vatanını ve milletini seven, topluma faydalı bireyler olmalarıdır. Bundan dolayıdır ki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak, gençlerimize yurt ve barınma alanında yaptığımız hizmetlerin yanında, onların hem sportif hem de sosyokültürel yönden gelişerek hayata hazırlanmaları ve çalışkan, üretken bireyler olmaları için her türlü desteği vermektir. İşte tam da bu amaçla Gençlik Merkezlerimizde çok çeşitli sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal etkinlikler düzenlenmektedir. 

Bakanlığımız tarafından düzenlenen bu etkinliklerden biri olan Asım Gültekin Öykü Yarışması’nda ilimizden 2 gencimiz dereceye girmişlerdir. Songül Baykara ve Ekin Çallı ismindeki gençlerimizin bu başarıları ilimiz adına hepimizi gururlandırdı. Bu gençlerimizi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak teşvik etmek ve ileride de desteklerimizi sunacağımızı belirtmek amacıyla ekibimiz ve aileler ile toplanmış bulunuyoruz. Bakanlığımız tarafından kendilerine gönderilmiş olan hediye çeklerinin yanı sıra küçük hediyelerimiz da oldu. Bunları takdim ederek, teşekkür ettik. Bu tür çalışmaların devam etmesi konusunda ekibimizle birlikte çalışmalarımız devam edecek. Yarışmaya katılan gençlerimizi ben tekrar tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN