Opet Muğla Cup Four Cross, Fethiye'de Start Aldı

Uluslararası Bisiklet Birliği tarafından düzenlenen OPET Muğla Cup Four Cross, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Fethiye'de başladı.

PAYLAŞ
Opet Muğla Cup Four Cross, Fethiye'de Start Aldı
Uluslararası Bisiklet Birliği tarafından düzenlenen OPET Muğla Cup Four Cross, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Fethiye’de başladı.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Onur Çadır

Uluslararası Bisiklet Birliği tarafından 10 yılı aşkın süreden bu yana dünyada 25 şehirde düzenlenen City Mountainbike formatı, Bodrum Dağ Bisikleti Spor Kulübü (BODASK) Derneği girişimiyle bu yıl ilk kez Türkiye’ye getirildi. Uluslararası Bisiklet Birliği (UCİ) tarafından Türkiye Bisiklet Federasyonu, Muğla Valiliği, Fethiye Belediyesi ve Opet Petrol’ün ana sponsorluğunda düzenlenecek yarışın ilk etabı Fethiye’de başladı. Şehit Fethi Bey Parkında kurulan parkurda yarışacak olan sporcuların akrobatik hareketleri nefesleri kesti. Amatör ve profesyonel sporcuları bir araya getiren yarışmada, şampiyon milli sporcular Abdülkadir Kelleci ve Veysel Gülmez’de yer aldı. 
Üç etaptan oluşan yarışların ikinci etabı 31 Ekim’de Marmaris’te, son etabı ise 2 Kasım’da Bodrum’da yapılacak. Bu yıl ilk kez Türkiye’de yapılan yarış "City Mountainbike" formatı ile gerçekleştirilecek. 
“ÜLKEMİZDE İLK KEZ YAPILIYOR”
Türkiye Şampiyonu Ve Milli Sporcu Veysel Gülmez, “Herkese merhabalar bugün Muğla Fethiye’deyiz City Mountainbike ayağının bir kupası da artık ülkemiz de yapılıyor, ayrıca bu tarihte bu bir ilk. Bu organizasyon da emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye şampiyonu aynı zaman da milli sporcuyum. Ulusal ve uluslararası derecelerim var. Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” dedi.
“11’İ YABANCI 50 SPORCU YARIŞACAK”
Bodrum Dağ Bisikleti Spor Kulübü Yarış Direktörü Erman Balkın, “Bodrum Dağ Bisikleti Kulübü BODAS tarafından Opet sponsorluğunda düzenlenen bu yarış City Mountainbike adı altında Türkiye’de düzenlenen ilk yarış olma özelliği taşıyor. Yarışın özelliği kısa parkurlardan oluşması ve dağ bisikletleriyle yapılıyor olması. Dağ bisikletleri şehir içinde düzenlenen parkurlarda birbirleriyle dörtlü startlar halinde başlıyor ve ilk bitiren yarışmacılar bir üst tura çıkıyor. Böylece bir kazanan belirleniyor bu yarışa yurt dışından yaklaşık 11 yabancı şampiyon sporcu katılım gösteriyor. Türkiye’den de yaklaşık 50 civarında seçkin ve elit yarışçımız var. Kadınlar ve erkekler kategorisi olmak üzere 2 çeşit kategori ve yaş grupları olacak. Yarışın ödülü 1. Gelen sporcuyu citymountain bike tarafından dünyada ilk 5 ülkede düzenlenen yarışların 1 tanesine göndermek olacak. Tüm yol masrafları ve katılım ücretleri tarafımızdan karşılanmak üzere. Yarışın 29 Ekim gibi çok önemli bir güne denk gelmesi son derece gurur verici. Cumhuriyet bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN