'Önallar Köy Sofrası' yeni yüzüyle hizmete devam ediyor

Fethiye'nin gelişen yüzüne uygun, şık dekorasyonu ve eşsiz lezzetleriyle dikkat çeken 'Önallar Köy Sofrası' yenilenen yüzüyle misafirlerini bekliyor.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi - Onur Çadır

Fethiye’nin önde gelen mekânlarından “Önallar Köy Sofrası” yenilenen yüzü ile hizmet vermeye devam ediyor. Ferah bir ortamda, yeşillikler arasında tecrübeli kadrosu kaliteli ve taze ürünleri ile hizmet veren “Önallar Köy Sofrası” 16 yıldır süre gelen kaliteli hizmetiyle yeme-içme sektöründe adından söz ettiriyor. Müşterilerine daha iyi hizmet vermek için her geçen gün yenilikler yapan işletme müşterilerinden tam not alıyor. Aile işletmeciliği ile ön plana çıkan “Önallar Köy Sofrası” zengin köy kahvaltısı, et çeşitleri ve kebapları ile damak tadınıza hitap ediyor. Ümit Önal ve Ünat Önal Kardeşler’in işlettiği “Önallar Köy Sofrasında” çocuklar için özel park alanından, köşklere, kendin pişir-kendin ye konseptinden, kış bahçesine kadar birçok özel alan bulunuyor. Taze ürünleri ve değişmeyen lezzetiyle dikkat çeken işletmede, Kovid-19 önlemleri de dikkatle alınıyor. Akşamları canlı müzik ile ruhunuzu da doyuran işletme dikkat çekiyor. Önallar Köy Sofrası İşletmecisi Ümit Önal, “Çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor, bizi tercih eden bütün misafirlerimize buradan teşekkür ediyorum. Zaten kahvaltı üzerine 16 yıllık bir geçmişi olan bir mekanız. Kendimizi misafirlerimize kanıtladık ve hala geliştirmeye devam ediyoruz. Buna istinaden talep üzerine eti de eklemiş olduk, 3 yıldan beri et mangal hizmetimiz devam ediyor. İnsanlara en iyi hizmeti, en kalitelisini, en uygun fiyata vermenin yollarını arıyoruz. 16 yılın vermiş olduğu bir güven var. Biz insanlara her zaman şunu söyleriz; “biz kendimizin yemeyeceği, çocuklarımıza yediremeyeceğimiz hiçbir şeyi asla size vermiyoruz”, onlarda bunu benimsediler. Fethiye’nin yerlisi ve köylüsü olarak kullandığımız etler harikalar yaratıyor” dedi. 

“ETLERİMİZİ ÖZENLE SEÇİYORUZ”
İyi et nasıl olmalı sorusuna cevap veren “Önallar Köy Sofrası” işletmecisi Ümit Önal, “Bir kere ette standardı tutturman gerekiyor. Aynı lezzeti her zaman verebilmek için bu standart çok önemli. Bizim kullandığımız et türü genelde kıvırcık kuzu kullanıyoruz. Kuzular 19-23 kilo arası bunun altıda olmaz üstü de olmaz. Kıvırcık Fethiyelilerin tercih ettiği, kokusu olmayan bir et. Birçok insan burada ben asla kuzu yemem deyip teşekkür ederek “ilk defa kuzu yedim çok güzeldi” deyip ayrılan misafirlerimiz var. Bence et dinlenmiş olmalı kesinlikle kesildikten sonra en az 3 gün dinlenmiş olan kuzularımızı işleyip misafirlerimize takdim ediyoruz. 3 seneden beri 1 tane etimizden şikayet gelmedi. Bununla gurur duyuyoruz. Ayrıca etle ilgili sadece mangal değil tandırımızda var, tandırda sunuyoruz. Mangal kilo ile, tane olarak, porsiyon olarak alabiliyorlar, kendileri pişirebiliyorlar, isterlerse biz pişirip verebiliyoruz, hizmetlerimiz bu şekilde devam ediyor” diye konuştu.  

“KAHVALTIMIZ REKOR KIRIYOR”
Ümit Önal, “Kahvaltıda çok fazla tatlı gurubu istenmiyor. Hazır tatlı gurupları bizde asla çıkmıyor. 2 çeşit kendimizin yaptığı reçelimiz var. Mesela birçok kahvaltıda olmayan höşmerim veriyoruz. Tava yoğurt veriyoruz. Yoğurt bizim kendi üretimimiz. Yaklaşık 30 çeşit kahvaltımız var. Kişi başı kahvaltı alımlarında kahvaltımız sınırsız. İnsanlar istediği üründen istediği kadar alabiliyor. Sadece ödeyecek olduğu atıyorum masada 2 kişiyse 2 kişilik kahvaltı ücreti ödeyecek. Mevsimsel olarak kahvaltıda çeşitler değişebiliyor. Çünkü mevsiminde yenen her şey daha lezzetli, biz öyle düşünüyoruz. Şuana kadar kahvaltımız gerçekten rekor kırıyor. İnsanlar tercih ediyor düşüncelerini bize aktarıyorlar biz kesinlikle müşteri odaklı çalışan bir mekan olduğumuz için onların istekleri doğrultusunda kahvaltıyı her daim şekillendirmeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

“HER ZAMAN MİSAFİRLERİMİZ ÖN PLANDA”
Bizim şimdi et mangal sever misafirlerimiz için akşam canlı müziğimiz var. Ailelere hizmet verdiğimiz bir mekan olduğu için çocuklarımızı da unutmadık. Çocuk parkımız var. Köşklerimiz var rahat oturmak isteyenler için, kesinlikle her konuda misafirlerimiz düşünüldü” dedi. 

“BİZ ÇOK BEĞENDİK ARTIK SÜREKLİ GELİRİZ”
İlk defa Önallar Köy sofrasına Muğla’dan kahvaltıya gelen aile, “İlk defa geldik. Bir arkadaş önerisi ile gelmiştik ve çok beğendik. Gerçekten beklentimizin üzerindeydi. Buraya kahvaltıya gelip pişman olan kimse olacağını düşünmüyorum. Oldukça zengin bir kahvaltı menüsü var. Özellikle kızım pişiyi çok sever, onun da olması bizim için sürpriz oldu. Genellikle hepsi kızımın sevdiği yemeklerdi, portakal suyu da olunca hem şaşırdı hem mutlu oldu. Biz çok beğendik artık sürekli geliriz” diye konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN