Ölüdeniz Plajlarında Pandemi Önlemi

Pandeminin azalmasıyla birlikte başlayan normalleşme sürecinde Ölüdeniz turizmi de yavaş yavaş canlanmaya başladı. Hafta sonunda gerçekleşen üniversite sınavı ile birlikte sınavların sona ermesinin ardından başta İstanbul olmak üzere büyükşehirlerden Fethiye'ye yerli turist akını başladı.

PAYLAŞ

Pandeminin azalmasıyla birlikte başlayan normalleşme sürecinde Ölüdeniz turizmi de yavaş yavaş canlanmaya başladı. Hafta sonunda gerçekleşen üniversite sınavı ile birlikte sınavların sona ermesinin ardından başta İstanbul olmak üzere büyükşehirlerden Fethiye’ye yerli turist akını başladı. Ölüdeniz Kumburnu Tabiat Parkı’nda alınan pandemi önlemleri altında tatil yapan turistler, Ölüdeniz’e gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını söylediler. 
Covid-19 normalleşme süreciyle birlikte Fethiye Ölüdeniz turizminde gözle görülür bir canlılık meydana geldi. Çoğunluğu yerli olan turistler, Ölüdeniz Kumburnu Tabiat Parkı’nda sere serpe güneşlenip tatilin tadını çıkarıyor. Babadağ’dan Ölüdeniz’e atlayış yapan yamaç paraşütleri gökyüzünü renklendirirken sahillerde de doluluk giderek artıyor. Plajlara girişte ateşleri ölçülen tatilciler, hemen her noktadaki dezenfektanlardan yararlanırken şezlonglar ise her müşterinin ardından tek tek dezenfekte ediliyor. Çocuklu ailelerin dumansız hava sahasında denizden faydalandığı Ölüdeniz Kumburnu’nda engelliler ise Engelsiz Plaj Denize giriş alanı sayesinde serinliyor. Su spor ücretlerinin bu yıl arttırılmadığı Kumburnu Plajı’nda hijyen tedbirlerinin en üst seviyede tutulduğu bildirildi. 
İstanbul’dan tatil için Fethiye’ye gelen Özlem Çınarlı, Çalış’ta kaldıklarını ve Ölüdeniz’e ilk defa geldiklerini dile getirerek “ Ölüdeniz’in havasına bayıldık. Nem yok. Engelliyim. Bizim için yer ayrılmış olmasından memnun kaldım” dedi. 
Yine İstanbul’dan tatil için Fethiye’ye geldiklerini söyleyen Büşra Kaplan ise “ Ölüdeniz’e ilk kez geldim. Eşim daha önce gelmişti. Plaj girişinde ateşlerimiz ölçüldü. Biz başkalarıyla temas içinde değiliz. Alınan önlemler gayet güzel” ifadelerini kullandı. 
Su Sporları İşletmecisi Aysun Aras ise “ sınavın ardından sezonda hareketlilik başladı. Sosyal mesafe konusunda uyarılar yapıyoruz. Maske ve dezenfektan uyarılarımız da var. Pandemi süresince herkes maddi zorluk yaşadı. Bu yüzden su sporları ücretlerini arttırmadık. Geçen yılki fiyattan işlem yapıyoruz” diye konuştu.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN