Öğretmenler Günü programla kutlandı

Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı düzenlendi. Korona virüsü tedbirleri kapsamında gerçekleşen etkinlikte, okul öğretmenlerine hediyeler takdim edildi.

PAYLAŞ

Ankara Turizm ve Otelcilik Okulu’nda görev yapan ve kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Fethiyeli öğretmen Dilek Yılmaz’ın Hizmet Şeref Belgesi ilçede yaşayan ablası Şengül Yılmaz’a; Kaymakam Eyüp Fırat tarafından takdim edildi. Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesindeki etkinliğe; Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Okul Müdürü Alpaslan Selçuk, müdür yardımcıları ile öğretmenler katıldı.

İlk olarak konuşan Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, “24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili uzun uzun konuşmak mümkün. Öğretmenlik mesleğini ancak içinde yaşayanlar bilir. Başka meslek gruplarında olanlar, öğretmenlik hakkında fikir sahibi olabilir. Ancak o öğrencilere dokunmanın, onların sıcaklığını yüreğinizde hissetmenin keyfini yaşadığım için oldukça mutluyum. İyi ki öğretmen olmuşum. Bulunduğum şu durumda sınıfları özlüyorum. Şu anda uzaktan eğitimle çocuklarımıza ulaşıyoruz. İnşallah en kısa zamanda sınıflarımıza ve öğrencilerimize kavuşuruz” dedi. 

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat konuşmasında, “Geçtiğimiz yıllarda coşkuyla kutladığımız 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü, bu yıl pandemi nedeniyle buruk kutluyoruz. Okul müdürümüz organize ettikleri programa bizleri de davet ettiler. Öğretmenlik, peygamber mesleğidir. Çocuklarımızı emanet ettiğimiz, çok kıymetli bir meslek. Tüm öğretmenlerimizin günlerini tebrik ediyorum. İnşallah daha sağlıklı günlerde, daha coşkulu kutlamalar yapabileceğimiz günlerde buluşmayı diliyoruz” ifadelerini kullandı. 


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN