Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

24 Kasım 1928 yılında Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri Başöğretmenliğini” kabul ettiği gün olan Öğretmenler Günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye’de de törenlerle kutlandı.

Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı
Güncel
24 Kasım 1928 yılında Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri Başöğretmenliğini” kabul ettiği gün olan Öğretmenler Günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye’de de törenlerle kutlandı.

Haber Editörü: Gerçek Fethiye

Fethiye’deki ilk tören Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. Düzenlenen törene; Fethiye Belediye Başkan Vekili Muharrem Akalın, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Fethiye Garnizon KomutanıBinbaşı Sedat Karabay, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Vekili Serpil Çalışkan, Fethiye İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Şen, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk KayaAK Parti Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser, Milli Eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerile vatandaşlar katıldı.
Çelenk sunumu ile başlayan törende; Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü FarukKaya tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi Atatürk anıtına sunuldu. Çelenk sunumundan ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylendi. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama töreni Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’ndeki ilçe kutlama programı ile devam etti. 

HEDEFİMİZ MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERLE BEZENMİŞ GENÇLER YETİŞTİRMEK
Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve MELSA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan İlçe Kutlama Programı’ndan ilk olarak saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylendi. Daha sonra Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı okundu. Günün anlam ve önemi hakkında Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya tarafından konuşma yapıldı. Kaya konuşmasında “Ne mutlu ki öğretmenlerimize bu yurdu yüceltmeye ant içmişler. Kıymetli velilerimiz çocuklarımız bizlere emanettir. Çocuklarınızın eğitiminde, meslek sahibi olmasında ve topluma faydalı bireyler olarak kazandırılmasında hassasiyetimizden emin olunuz. Her çocuk kendine özeldir ve bir benzeri yoktur. Kıyaslanamaz. Bir diğerinin yaptığının aynısı beklenemez. Akademik başarılar bireyden bireye farklılık gösterecektir, doğaldır, kabullenmeliyiz. Eğitimdeki hedefimiz pozitif bilimleri öğrenmiş, milli, manevi ve evrensel değerlerle bezenmiş gençler ve bireyler yetiştirmektir. Başöğretmen Büyük Önder Atatürk, ‘Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.  Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır’ diyerek öğretmenlik mesleğinin önemini bir kez daha iyi anlıyoruz” dedi. 

Faruk Kaya’nın konuşmasından sonra “Benim Öğretmenim” konulu resim, şiir, kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle sunuldu. Daha sonra anı ve spor dallarında dereceye giren öğretmenlere ödülleri; ardından da emekliye ayrılmış öğretmenlere hizmet şeref belgeleri Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya tarafından takdim edildi. Kutlama programı öğrencilerin Pandomim gösterisi ile devam etti ve MELSA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden oluşan Öğretmenler Korosu’nun müzik sunumuyla sona erdi.


 

Son Güncelleme: 24 Kasım 2019 13:15

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN