Öğrencilerden anlamlı etkinlik

Fethiye Günlükbaşı Silkar İlk ve Ortaokulları öğrencileri, İçişleri Bakanlığı yaya geçitlerinde önceliğin yayalarda olduğunu belirten farkındalık çalışmasında yer aldılar. 

PAYLAŞ

Okul yakınındaki caddeye çıkan öğretmen ve öğrenciler, ellerindeki yaya farkındalığını oluşturan sözlerin yer aldığı afişlerle birlikte dikkat çektiler. Bir süre yaya geçidinde sürücülere ve yayalara ellerindeki afişleri gösteren minik öğrenciler, yaya farkındalığı gerçekleştirdiler. 

Günlükbaşı Silkar İlkokulu Müdürü Mehmet Çoban ve Günlükbaşı Silkar Ortaokulu Müdürü Nadi Özen, trafik ekiplerinin katıldığı etkinlikte öğrenciler ellerinde “Yayalara yol verelim”, “Geçiş hakkı yayalarındır” yazılı pankartlar taşıdılar.   

MİNİK ÖĞRENCİLER DE ETKİNLİK DÜZENLEDİ
İbrahim Gül Anaokulu minik öğrencileri yayalara öncelik tanınmasına dikkat çekilen uygulama kapsamında, renkli bir etkinliğe imza attı. İlk olarak öğrencilere trafik ekipleri tarafından kısa bir bilgilendirme yapıldı. İbrahim Gül Anaokulu Müdürü Ummuhan Eryiğit Sertkaya, öğretmenler ve öğrenciler; Okul yakınındaki caddeye çıkan öğretmen ve öğrenciler, ellerindeki yaya farkındalığını oluşturan sözlerin yer aldığı afişlerle birlikte dikkat çektiler. (FATİH DERELİ)

 


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN