'Ocaktabul' oyunu ile eğlenerek öğrenecekler

Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Burak Demirel, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından hazırlanan 'Ocaktabul' kutu oyununun Ülkü Ocakları'ndan temin edilebileceğini duyurdu.

PAYLAŞ

“OcaktaBul” oyunu ile ilgili bilgi veren Demirel, ‘’OcaktaBul, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezimiz tarafından hazırlanan, Türk Milletinin ve Ülkü Ocaklarının tarihinden seçilmiş 816 kelimenin olduğu oyundur. OcaktaBul oyunu gençlerimizin Türk milleti tarihini öğretmek ve Türk Dünyasını daha iyi yakından tanımaları için tasarlanmıştır. Türk gençliğinin gelişimine katkıda bulunmak için üretilmiş, Ocaktabul oyunu, Ülkü Ocaklarında yetişen gençlere ve Türk Gençliğine, Türk Milletinin tarihi ve Milliyetçi-Ülkücü Hareketin değerlerine ait kavramları eğlenerek öğreten bir oyundur. Ocaktabul oynarken öğretir, öğretirken eğlendirir ve bu sayede bilgileri kalıcı hale getirir." dedi. 
Ocaktabul oyunu sayesinde Türk Milliyetçiliğine ve Ülkücü Hareketin fikir deryasına ait kavramların ülkücü gençlerin zihninde yer etmeye başlayacağını belirten Demirel şu ifadelere de yer verdi, “Ocaktabul oyununda yasak kelimeler aynı zamanda ana kelimeler için ipuçları niteliğindedir. Bu sayede anlatan kişi oyun oynarken bilmediği kavramlarla karşılaştığında ipuçlarından faydalanarak soru kelimesi olan kavram hakkında fikir sahibi olur. Hem ifade yeteneğinin hem bilgi düzeyinin artmasına vesile olacak bu oyun Türk gençliğinin kendini geliştirmesi için bir yapı taşı niteliğindedir. Oyunumuzun detaylarına www.ocaktabul.com.tr adresinden veya Muğla Ülkü Ocaklarından ulaşabilirsiniz."
"Kutlu Hedef yolunda Bahçeli ve Yıldırım’a Teşekkür"       
Demirel, “Böylesi bir bilgi çağında Hedeflerimize yürürken bizlere kararlılık aşılayan, ülkücü gençliğin Yol Başçısı Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sn. Ahmet Yiğit Yıldırım'a ve “2023 Lider Ülke Türkiye” bakış açısını bizlere kazandırıp geleceğe hazırlanmamızda eğitimin ve gelişimin önemini bizlere öğreten bilge liderimiz Sn. Dr. Devlet Bahçeli’ye teşekkürlerimizi arz ederiz.” dedi.
'Seçkin kitapçılar ve Ülkü Ocaklarında'
Ocaktabul isimli kutu oyununun tüm seçkin kitap mağazaları, e-ticaret sitelerinde satılacağı, ayrıca Ülkü Ocaklarından da temin edilebileceği duyuruldu.
 

Esma Turan

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN