NURSEL ÖZDEMİR KURUMLARI UZMANLAŞMAYA DEVAM EDİYOR

Nursel Özdemir Kurumları Fethiye ve Seydikemer ilçesinde özel eğitim faaliyetlerine devam ederken uzman kadrosunu da güçlendirmeye devam ediyor. Fethiye' de bulunan Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Elit Nursel Özel Eğitim kurumlarıyla Seydikemer'de bulunan Kemer Nursel Özdemir kurumlarında özel eğitim gereksinimli bireylerin yanı sıra destek eğitime ihtiyacı olan bireylere de eğitim vermeyi sürdürüyor. Öğrencilerin doğuştan ya da sonradan meydana gelen ve hayatının herhangi bir evresinde yaşıtlarına göre farklılık göstermesi durumunda özel eğitim ve destek eğitim hizmetlerinden faydalanması için Nursel Özdemir kurumları bölgede hizmet veren en büyük kuruluş olarak çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

PAYLAŞ

Fethiye’de faaliyetlerine devam eden özel eğitim alanında yaptığı yeniliklerle fark yaratan Elit Nursel Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde özel eğitim uzmanı Zeynep CEYLAN disleksi uzmanı olarak PREP kursunu başarı ile tamamladı. Bu kurs özel öğrenme güçlüğü-disleksi problemi yaşayan öğrenciler için büyük önem arz etmektedir. 
Nursel Özdemir Kurumları Kurucusu Salih Dündar, “Daha farklı uzmanlığı olan alanlarda hizmet vermek için yenilikler yapmaya devam ediyoruz. PASS Müdahale Programı-PREP ; bilişsel işlem alanlarında performans kaybı olan, özel öğrenme güçlüğü olarak tanımlanan ve özel eğitime ihtiyacı olan çocukların (ADHD, Disleksi, Disgrafi, Diskalküli vb.) planlama ve stratejik düşünme becerileri ve dikkat performanslarını geliştirmeye yönelik çalışmalar ve etkinlik örnekleri, özel eğitime ihtiyacı olan çocukların; akademik alanlardaki becerilerinin geliştirilmesi için; analojik ve analitik düşünme, yaratıcılık performanslarını geliştirmeye yönelik etkinlik önerileri sunularak, çocuklarla yapılacak bireysel eğitim çalışmalarının programlanmasına ışık tutacaktır. Son zamanlarda giderek artan özel öğrenme güçlüğü için farklı yöntem ve teknikler kullanılarak okuma becerisi kazandırmayı hedefliyoruz. Kurumda görev alan eğitimcilerimiz çalışmalarına PREP modeli ile sürdürmesi için hizmet içi eğitim faaliyetlerine katılmaya devam ediyor. Eğitimcilerin gelişimi desteklenmeye böylelikle öğrenciler ile yapılan çalışmalarda daha verimli ve kalıcı sonuçlar alınması sağlanıyor. Son olarak İzmir de yapılan kursa Elit Nursel’den Özel Eğitim Alanı Uzman Öğretici Zeynep CEYLAN katılarak PREP uygulayıcısı unvanını alarak seanslara başladı. PREP uygulanacak bireylerin kendilerinden ve yaşına göre beklenen düzeyde okuma yapamaması durumunda uygulamaya konulabilir. Burada ki asıl amaç öğrencinin kendi için en uygun stratejiyi keşfederek özümsemesi ve karşılaştığı diğer problemlerde kullanabilir hale gelmesi gerekmektedir. Bu sebeple özel öğrenme bozukluğu – disleksi olan öğrencilerimizin çok gecikmeden bizlere ulaşarak eğitim alınması ve öğrencinin vakit kaybetmeden bu açığının kapatılması gerekmektedir. Tüm gayemiz gelişirken geliştirmektir. Öğrencilerimizi ve velilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN