NURSEL ÖZDEMİR KURUMLARI'NDA OYUN TERAPİSİ DE BAŞLADI

Nursel Özdemir Kurumları Fethiye ve Seydikemer ilçesinde özel eğitim faaliyetlerine devam ederken, uzman kadrosunu da güçlendirmeye devam ediyor.

PAYLAŞ

Fethiye’de bulunan Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Elit Nursel Özel Eğitim kurumlarıyla Seydikemer’de bulunan Kemer Nursel Özdemir kurumlarında özel eğitim gereksinimli bireylerin yanı sıra destek eğitime ihtiyacı olan bireylere de eğitim verilmeye devam ediyor. Öğrencilerin doğuştan ya da sonradan meydana gelen ve hayatının herhangi bir evresinde yaşıtlarına göre farklılık göstermesi durumunda özel eğitim ve destek eğitim hizmetlerinden faydalanması için Nursel Özdemir kurumları bölgede hizmet veren en büyük kuruluş olarak çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
    Son olarak kurumda görev alan özel eğitim uzmanı Hatice Kübra Akkuş Oyun Terapisi Eğitimi Sertifikası aldı.  Oyun terapisi çocukların yaşamlarında stres yaratan etkenlerle baş etmelerine yardımcı olmayı amaçlayan, iletişim kurmaya, ifade edilemeyen duygu ve düşünceleri ortaya koymaya, olumsuz davranışların değiştirilmesine aracı olan eğitimsel ve gelişimsel bir terapi şeklidir.
    Nursel Özdemir Kurumları kurucusu Salih Dündar, “Kurumlarımızda daha farklı uzmanlığı olan alanlarda hizmet vermek için yenilikler yapmaya devam ediyoruz. Tüm gayemiz gelişirken geliştirmektir. Yeni normal olarak adlandırdığımız bu yeni dönemde uzun bir karantina dönemini geride bırakan çocuklarda, ciddi bir psikolojik yıpranma yaşandı. Uzun süre evlerde izole yaşam; anksiyete/endişe, sosyal içe kapanıklık, travma sonrası stres bozukluğu, güven eksikliği/depresyon gibi birçok sorunla mücadelede eden çocukları ve aileleri yıpratmış olabilir. Var olan psikolojik sorunların yanı sıra süreçle birlikte birtakım anksiyete sorunlarıyla da karşılaşılabilir. Bundan dolayı tüm kurumlarımız bünyesinde 9 psikolog - psikolojik danışmanla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Öğrencilerimizin ihtiyacı olarak tespit ettiğimiz sorunlar neticesinde bir uzmanımızı Oyun Terapisi Eğitimine gönderdik. Tüm bu sorunlarla mücadelede oyun terapisinden faydalanılabilir. Öğrencilerimizi ve velilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ücretsiz olarak uzmanlarımız tarafından taramaya hazırız. Bizi aramaktan çekinmeyin, sizin için buradayız." dedi.
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN